KPSS ÖABT için açık tutulacak nüfus müdürlükleri ÖSYM tarafından açıklandı

KPSS ÖABT için açık tutulacak nüfus müdürlükleri ÖSYM tarafından açıklandı © AA

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi 28 Temmuz 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek olan AÖBT sınavı için açık tutulacak nüfus müdürlüklerini açıkladı. KPSS oturumlarının sonuncusu olan sınav için nüfus müdürlüklerine gidecek olan adaylar 07.00-10.00 saatleri arasında işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

KPSS ÖABT sınavı öncesi ÖSYM’den “nüfus müdürlükleri” açıklaması geldi. Kurumdan yapılan açıklamada 28 Temmuz 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek sınav öncesi adayların olası ihtiyaçlarını karşılamak için bazı nüfus müdürlüklerinin 07.00-10.00 saatleri arasında hizmet vereceği bilgisi aktarıldı.

ÖSYM’den yapılan açıklama şöyle; 28 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacak 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden,  nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 28 Temmuz 2019 Pazar günü  07.00 ile 10.00 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.

SINAV GİRİŞ BELGELERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan 2019-ÖABT başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. Adaylar, Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir.  “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, 2019-ÖABT Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerekmektedir. 

28 TEMMUZ AÇIK NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS