2020 KPSS ÖABT soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? (Öğretmenlik Alan Bilgisi)

2020 KPSS ÖABT soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? (Öğretmenlik Alan Bilgisi)

2020 KPSS ÖABT soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? (Öğretmenlik Alan Bilgisi)

KPSS ÖABT sınavı ülke genelinde 20 Eylül 2020 Pazar günü saat 10:15’te başladı. Sınava katılan adaylar KPSS ÖABT sınav süresi içerisinde kendilerine yöneltilen soruları yanıtladılar. Peki, KPSS ÖABT soruları ve cevapları ne zaman, saat kaçta yayınlanacak ve KPSS sonuçları hangi tarihte açıklanacak?

2020 KPSS Lisans sınavlarının son ayağı bugün gerçekleştiriliyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ÖABT sonrası öğretmen adayları tercihlerinde kullanacakları puan bilgilerine ulaşacaklar. Daha önce genel kültür genel yetenek ve eğitim bilimleri sınavları gerçekleştirilmişti. ÖABT’den de elde edilen puanlarla birlikte adaylar ortalama puanlarına ulaşacak ve sıralamaları belirlenecek.

KPSS SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 20 Eylül'de saat 10.15'te; ÖABT İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği Alanı Sınavı ise 14.45'te yapılacak.

KPSS SINAV SÜRESİ NE KADAR, KAÇ DAKİKA?

İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji Öğretmenliği, Matematik Öğretmenliği (Lise), Fizik Öğretmenliği, Kimya Öğretmenliği (Alan Bilgisi (60), Alan Eğitimi (15) 75 soru 150 dakika

Türkçe Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Tarih Öğretmenliği, Coğrafya Öğretmenliği, Biyoloji Öğretmenliği, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, Rehber Öğretmen, Beden Eğitimi Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği,  İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği (Alan Bilgisi (60),Alan Eğitimi (15) 75 soru 120 dakika

İngilizce Öğretmenliği - Sınıf Öğretmenliği(Alan Bilgisi (45),Alan Eğitimi (30)) 75 soru 120 dakika

KPSS SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sorular ve cevaplarla ilgili resmi bir açıklama bulunmasa da hafta içerisinde ÖSYM tarafından soruların ve cevap anahtarının yayınlanması bekleniyor.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM takvimine göre sınav sonuçları 22 Ekim'de açıklanacak.