KPSS ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM KPSS sorgulama

KPSS ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM KPSS sorgulama

2018 KPSS ortaöğretim sonuçları, ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? KPSS ortaöğretim konusunda ÖSYM resmi tarihi açıkladı.

KPSS Ortaöğretim sınavı, 7 Ekim'de gerçekleşti. Aradan 29 gün geçti. Lise mezunlarının devlet memurluğu olabilmek için gireceği sınava dair resmi açıklama ne zaman yapılacak?

ÖSYM sınav takvimi sayfasında içerisinde KPSS Ortaöğretime dair beklenen tarih açıklaması yapıldı. Buna göre; sınava girenler için beklenen haber 8 Kasım 2018 tarihinde ÖSYM sonuç sayfasında yayınlanacak. Kurum tarafından 8 Kasım'da saat kaçta sonuçların açıklanacağına dair resmi açıklama yapılmadı.

2018 KPSS Ortaöğretim tercih kılavuzu ne zaman açıklanacak?

8 Kasım'da sonuçların açıklanmasından sonra kurum resmi web sayfasında KPSS Ortaöğretim tercih kılavuzu üzerinden açıklamalarda bulunacak. Tercih kılavuzu öncesi B grubu kadroları için şu açıklama yapıldı: Adaylar, ÖSYM tarafından B Grubu Kadrolara; puanları, tercihleri ve kadro sayıları göz önünde tutulmak suretiyle yerleştirilecektir. Yerleştirme işlemleri ile ilgili esaslar Tercih Kılavuzunda yer alacaktır. Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması hâlinde yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır. Yerleştirmede adayların ÖSYM'ye internet yoluyla gönderdiği bilgiler esas alınacaktır. Yerleştirme sonuçları ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına, adaylara ve Devlet Personel Başkanlığına internet yoluyla, elektronik ortamda bildirilecektir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS