Son Dakika

ÖSYM KPSS Ortaöğretim başvurularında son gün! Ortaöğretim başvuru ücreti ne kadar?

A A

30.09.2020 - 08:19 Son Güncelleme:

KPSS Ortaöğretim başvuru ücreti ÖSYM’nin açıkladığı verilere göre farklı yöntemlerle yatırılabiliyor. 15 Eylül’de başlayan başvurular kısa süre sonra tamamlanmış olacak. Peki, KPSS Ortaöğretim başvuruları için son gün ne zaman?

ÖSYM KPSS Ortaöğretim başvurularında son gün! Ortaöğretim başvuru ücreti ne kadar?

KPSS 2020 Ortaöğretim başvuruları ÖSYM AİS sayfası üzerinden alınmaya devam ediyor. 15 Eylül’de başlayan başvuru süreci ile birlikte ortaöğretim mezunları sınava katılmak için başvurularını gerçekleştirmeye başlamıştı. İşte başvurulara ilişkin detaylar ve bilinmesi gerekenler…

KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURULARI SON GÜN NE ZAMAN?

ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinde yer alan bilgilere göre başvurular 30 Eylül’de tamamlanacak. 15 Eylül’de başlayan başvurular için adaylara 15 günlük süre verilmiş ve başvuruların 30 Eylül günü saat 23:59’da tamamlanacağı ifade edilmişti.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

ORTAÖĞRETİM BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

Ortaöğretim sınavı başvuru ücreti olarak adaylardan 80 lira talep edilecek, bu ücretler anlaşmalı bankalara aracılığıyla ya da ÖSYM’nin kartlı ödeme sisteme olan “odeme.osym.gov.tr” adresinden ödenebilecek.

BAŞVURU ÜCRETİ ÖDEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI NE ZAMAN, BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapabilen kişiler başvurularını bu şekilde gerçekleştirebilecekler. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin sınav takvimi içerisinde yer alan bilgilere göreyse Ortaöğretim sınavı 22 Aralık 2020 günü gerçekleştirilecek. Kamu kurumlarında görev almak isteyen ortaöğretim mezunları bu sınava katılabilecekler.