KPSS ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM 2018 KPSS sınav takvimi

KPSS ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM 2018 KPSS sınav takvimi

ÖSYM sınav takvimi içerisinde 2018 KPSS ortaöğretim sonuçları, ne zaman açıklanacak sorusuna yanıt verildi. KPSS üzerinden kurum resmi açıklama yaptı.

7 Ekim'de yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (Ortaöğretim) ardından 30 gün geçerken ÖSYM tarafından sınava dair sonuç tarihi yayınlandı. Öte yandan kurum, ana sayfasında 120 sorunun 12 tanesini resmi web sitesinde açıkladı. 

Ortaöğretim soruları ve cevapları sayfasına gitmek için tıklayınız,

Kurum tarafından beklenen KPSS lise sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS ortaöğretim sınavına dair bekleyiş 30 gündür devam ederken, ÖSYM sınav takvimi içerisinde ortaöğretime dair resmi açıklama yapıldı. Buna göre sınava girenler kazandıklarını puanı 8 Kasım 2018 tarihinde görebilecek. Saat kaçta sonuçlar yayınlanacak sorusuna kurum resmi açıklama yapmadı.

KPSS ortaöğretim tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak?

8 Kasım 2018 tarihinde sınav sonuçları açıklandıktan hemen sonra (Cuma veya bir sonraki hafta) kurum ana sayfasında KPSS ortaöğretim tercih kılavuzu üzerinden açıklamalarda bulunacak. Öte yandan KPSS ortaöğretim başvuru kılavuzu üzerinden tercihlere dair önemi açıklamalarda bulundu. Kurum tarafından yapılan açıklama: Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için yapılacak olan KPSS sonuçlarının açıklanmasından sonra B Grubu Kadrolar için ÖSYM tarafından bir Tercih Kılavuzu hazırlanacaktır. Bu Kılavuzda kamu kurum ve kuruluşlarına ait B Grubu Kadrolar, kadro sayıları ve koşulları yer alacaktır. Adaylar, Tercih Kılavuzunda yer alacak yönteme göre tercihlerini İnternet aracılığıyla yapacaklardır. Tercihlerin hangi tarihler arasında nasıl yapılacağı ÖSYM’nin internet adresinden adaylara duyurulacaktır. Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme ücreti alınmaz ancak, bu sınav sonucuna bağlı daha sonra Merkezimiz tarafından yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme ücreti alınır.

 

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS