KPSS Ortaöğretim soruları ÖSYM tarafından yayınlandı | 2018 KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS Ortaöğretim soruları ÖSYM tarafından yayınlandı | 2018 KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM'nin döküman sayfasında KPSS Ortaöğretim soruları, cevapları, cevap anahtarları yayınlandı. ÖSYM döküman sayfasında dikkat çeken ayrıntı...

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim soruları, ÖSYM tarafından yayınladı; KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları, ne zaman açıklanacak?

ÖSYM DÖKÜMAN SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

SONUÇLARIN AÇIKLANMA TARİHİ

Kamudaki ortaöğretim mezunu kadrolar için 9 Ekim’de düzenlenen sınav sonuçlarının tarihi ÖSYM’nin takvimiyle duyuruldu. Adaylar, ortaöğretim düzeyindeki sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebilecekler. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

ÖSYM işlem takvimine göre, Kamu Personeli Seçme Sınavı olan ortaöğretim sınavının değerlendirme sonuçları 9 Kasım Perşembe günü duyurulacak.  Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen sınav, 81 ilde yapıldı. KPSS'de tüm adaylar, 7 Ekim Pazar günü saat 10.15’te başlayan oturumda genel yetenek ve genel kültür testlerini cevapladı. 

EĞER ADAY BU HATALARDAN BİRİNİ YAPTIYSA...

Sınav süresince adayların; konuşmaları, kopya çekmeleri veya kopya vermeleri, salondaki görevlilere soru sormaları, kopya çekme veya çekilmesine yardım etme girişiminde bulunmaları, kalem, silgi vb. şeyler alıp vermeleri, sınav süresi bittiği halde soruları okumaya ve cevap kağıdında/sınav kitapçığında işaretleme yapmaya devam etmeleri, sınav düzenini bozacak davranışlarda bulunmaları yasaktır. Bu yasaklara uymadığı saptanan adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.

{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS