türkiye

KPSS sınav giriş yerleri belgesi: ÖSYM'den '09:45' ve '13:45' uyarısı

  1. Türkiye

KPSS sınav giriş yerleri belgesi: ÖSYM'den '09:45' ve '13:45' uyarısı

KPSS sınav giriş yerleri belgesi: ÖSYM'den '09:45' ve '13:45' uyarısı

'KPSS sınav giriş yerleri belgesi' ÖSYM'nin AİS sayfasında yer alırken kurum, '09:45' ve '13:45' uyarısında (15 dakika) bulundu. Sınav günü iki sınav yapılacaktır. Birinci sınav Genel Yetenek-Genel Kültür, ikinci sınav Eğitim Bilimleri üzerine olacaktır. Her iki sınavın saatleri farklıdır. Genel Yetenek-Genel Kültür sınavı sabah yapılırken, Eğitim Bilimleri öğleden sonra yapılacaktır. 15 dakika kuralı üzerine ayrıntılı bilgiler haber içeriğimizde yer almaktadır.

Bu hafta sonu "lisans" mezunları (üniversite son sınıfta okuyanlar) Kamu Personeli Seçme Sınavı'na girecekler. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, sınavdan 10 gün önce "sınav giriş belgesi"ni AİS sayfasında yayınladı. Kurum, belgeyi yanında getirmeyenlerin sınavını kabul etmeyecektir. Sınav konusunda en önemli uyarı ise "15 dakika" üzerine oldu.

2017 KPSS lisans sınavı ne zaman?

21 Mayıs 2017 Pazar günü saat 10:00’da başlıyor, 12:10 geçe bitiyor. Sınav süresi 130 dakikadır. Genel Yetenek ve Genel Kültür’den 120 soru sorulacaktır.

İkinci sınav (Eğitim Bilimleri) 21 Mayıs 2017 Pazar günü saat 14:00’te başlıyor, 15:40’ta sona eriyor. Sınav süresi 100 dakikadır. Eğitim Bilimlerinden 80 soru sorulacaktır.

BELGEYİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

15 dakika kuralı


21 Mayıs’ta yapılacak sınavda Genel Yetenek Genel Kültür sınavına girecek olanlar en geç 09:45 geçe okulda olmaları gerekmektedir. 09:45’tan sonra okul kapıları kapanacaktır.

Eğitim Bilimleri sınavı için en geç 13:45'te okulda olunması gerekmektedir.

Sınav zamanında sınava girecek olanların yanında bulunması gerekenler nelerdir?

Sınav giriş belgesi, T.C. Nüfus Cüzdanı, ehliyet belgesi, pasaport, içecek olarak sadece su (plastik ve içi görülebilen).

Önemli not: Sınava girecek olanlar kalem, silgi ve kalemtıraş getirmesine gerek yoktur, kurum karşılamaktadır.

Sınav zamanında sınava girecek olanların yanında bulunmaması gerekenler nelerdir?

Çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo vb. haberleşme araçlarıyla, cep bilgisayarı, saat fonksiyonu dışında fonksiyonu bulunan saat vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlarla, silah vb. teçhizatla girmesi kesinlikle yasaktır. Ayrıca; birbirleriyle konuşmaları, kopya çekmeleri veya çekilmesine yardımcı olmaları, salondaki görevlilere soru sormaları, birbirlerinden kalem, silgi vb. şeyler alıp vermeleri, sınav salonunda sigara, pipo, puro vb. içmeleri, sözlük, sözlük görevi yapan yardımcı araçlar kullanmaları, başkalarını rahatsız edecek şekilde bir şeyler yiyip içmeleri, sınav düzenini bozacak davranışlarda bulunmaları gibi durumlar “sınav kuralları”na aykırı olarak bildirilmiştir.

{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}

{$ item.Description $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

ilgili haberler

 
LG
MD
SM
XS