KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 KPSS sonuç sayfası

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 KPSS sonuç sayfası

KPSS 2019 A grubu sonuçları merak ediliyor. Bilindiği üzere KPSS ÖABT Alan Bilgisi sınavlarının ikinci aşaması geçtiğimiz hafta sonu tamamlandı. Kamu personeli adayları sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırıyor. Peki, 2019 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte merak edilen soruların cevabı…

KPSS 2019 A grubu sınavları geçtiğimiz hafta başladı. Sınava giren adayların gözü ise sınav sonuçlarında… Bilindiği üzere KPSS A grubunun ilk oturumları geçtiğimiz hafta yapıldı. KPSS Genel Kültür – Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavının ardından adaylar bu hafta da KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi KPSS ÖABT’ye girdi. Önümüzdeki hafta ise KPSS ÖABT’nin son oturumları yapılacak. Peki, KPSS A grubu sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte tüm meral edilenler…


KPSS Genel Kültür – Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavları geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Bu hafta da ÖABT’nin ilk oturum sınavlarına giriş yapıldı. Sınavların ardından gözler sonuç tarihine çevrildi. ÖSYM sınav takviminde sonuçların açıklanacağı tarihte yer aldı. Kurumdan yapılan açıklamaya göre sonuçlar ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sayfası üzerinden 29 Ağustos'ta açıklanacak.


KPSS SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYIN


DİĞER SINAV TARİHLERİ


"Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" ile “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar ile İlgili Usul ve Esaslar” hükümleri kapsamında KPSS A Grubu ve Öğretmenlik yapılacaktır. KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. Oturumu (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) ile KPSS Alan Bilgisi Sınavları 2. Oturumu (Hukuk, İktisat, Maliye) 20 Temmuz 2019 tarihinde, KPSS Alan Bilgisi Sınavları 3. Oturumu (İşletme, Muhasebe, İstatistik) 21 Temmuz 2019 tarihinde, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 28 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacaktır.


İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği ve Beden Eğitimi Öğretmenliği alanlarında 2019 yılında ilk defa Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) yapılacağından bu alanlara atanmak isteyen öğretmen adaylarının ilgili alanlarda 2019 Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) girmeleri zorunludur.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS