Kral Selman'a ''Devlet Nişanı'' verildi

Kral Selman'a ''Devlet Nişanı'' verildi

Kral Selman'a ''Devlet Nişanı'' verildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz'i törenle karşıladı. İki liderin milli marşları dinlediği platforma Kral için rampa konulması dikkat çekti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz’i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde resmi törenle karşıladı.

Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdülaziz, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne atlı kıta eşliğinde geldi. İki ülkenin milli marşlarının okunmasının ardından Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz, tören kıtasını selamladı.

Bu sırada iki liderin milli marşları dinlediği platforma yürüme zorluğu çeken Kral için rampa konulması dikkat çekti.

Törende Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Haberleşme ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Suudi Arabistanlı yetkililer ve üst düzey bürokratlar yer aldı.

Devlet nişanı verildi

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'e Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Devlet Nişanı verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kısa bir konuşma yaptığı törende Kral Selman da teşekkür konuşması yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, ''Bugün burada sevgili dostum ve aziz kardeşim Selman bin Abdulaziz'e devlet nişanı vermek için toplanmış bulunuyoruz. Ülkemiz arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine büyük destek sağladınız. Bu duygularla Devlet Nişanımızı Zat-ınıza takdim etmeyi şeref bilirim'' dedi.

Devlet Nişanı alan Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz, teşekkür konuşmasında; "Bana takdim ettiğiniz bu nişandan dolayı sizlere teşekkür ederim" dedi.