Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan ‘Turizm Haftası’ mesajı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan ‘Turizm Haftası’ mesajı

Turizm Haftası nedeniyle bakanlığın resmi internet adresi üzerinden ve sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bu haftanın önemine dikkat çekti. Peki, Turizm Haftası tam olarak nedir ve ne zaman kutlanır?

Turizm Haftası ülke genelinde her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında çeşitli programlarla kutlanıyor. Ülkedeki iç turizme dikkat çekmek ve turizmin önemini aktarmak amacıyla her yıl aynı tarihte kutlanan hafta kapsamında bu yıl da etkinlikler gerçekleştirilecek. İşte Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un  hafta kapsamında yayınladığı mesaj ve Turizm Haftası'nın önemi...


BAKAN ERSOY’DAN TURİZM HAFTASI MESAJI


“Türkiye tüm alanlarda olduğu gibi turizmde de 2023 hedeflerine sarsılmaz bir irade ve emin adımlarla ilerlemektedir. Marka şehirlerden gastronomiye, arkeolojiden tesisleşmeye, ulaşımdan konaklama ve personel kalitesine, turizm için attığımız her adım Türkiye’yi uluslararası arenada lider bir ülke konumuna yükseltme amacını taşımaktadır. Bu hedefe ulaşmada, gerçekleştirilen etkinliklerle turizm bilincinin ve farkındalığının toplumda yaygınlaşmasını sağlayarak, ciddi bir katkı sağlayan Turizm Haftası’nı çok değerli buluyorum. Hafta boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerde görev alan, katkı sunan herkese şükranlarımı sunuyorum. Turizm Haftası kutlu olsun.”TURİZM HAFTASI NEDİR?


Önceleri turizm sezonunun açılışı olarak kutlanılan hafta, günümüzde anlamını da genişletti. Turizmin bütün bir yıla yaygınlaştırılması, alternatif turizm türleri ve bu konuda Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca yapılan çalışmalar, projeler hafta boyunca çeşitli etkinliklerle anlatılacak. Turizmden en yüksek geliri sağlamada yapılması gerekenler ve ülkedeki değerlere sahip çıkma konusunda farkındalık yaratılmaya çalışılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS