Kurban Bayramı 2019 tarihi (10 – 13 Zilhicce) Tatil 9 gün mü olacak?

Kurban Bayramı 2019 tarihi (10 – 13 Zilhicce) Tatil 9 gün mü olacak?
Yakacık’ta kurban pazarlığı başladı

Kurban Bayramı tarihi hemen her yıl olduğu gibi bu yıl da çalışanlar, emekliler ve kurban ibadetini yerine getirecekler tarafından merakla araştırılıyor. Özellikle tatil beklentisi içerisinde olan çalışanlar “Kurban Bayramı ne zaman?” sorusunun cevabını araştırıyor. Ayrıca bayram tatilinin 9 gün olup olmayacağı da merak edilenler arasında yer alıyor. Tatil ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan son dakika açıklaması geldi. Peki, 2019 Kurban Bayramı ne zaman? İşte merak edilen soruların cevabı…

Kurban Bayramı öncesi geri sayım başladı. Bilindiği üzere bayrama sayılı günler kaldı. 1000 (bin) TL’lik bayram ikramiyesini bekleyen emekliler ve 9 günlük bayram tatili hayali kuran çalışanlar 2019 Kurban Bayramı tatili tarihini araştırıyor. Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olup olmamasıyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanı berat albayrak’tan son dakika açıklaması geldi. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? İşte merak edilen tarihler…

KURBAN BAYRAMI 9 GÜN MÜ OLACAK?

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olup olmayacağı merak ediliyor. Henüz bayram tatilinin kaç gün olacağı ile ilgili ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bununla birlikte konu ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan son dakika açıklaması geldi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonomiye yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, bankaların kredi faizlerinde indirim yapacağını söyledi ve bayram tatili ile ilgili de değerlendirmede bulundu. Tatil süresiyle ilgili açıklama yapan Bakan Albayrak “Bayram tatilinin uzamasına olumlu bakmıyorum” ifadesini kullandı.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Hicri takvim ve miladi takvim arasındaki 11 – 12 günlük fark nedeniyle Kurban Bayramı da her yıl bir önceki yıl kutlandığı tarihten 11 – 12 gün önce kutlanıyor. Bu nedenle de her yıl Kurban Bayramı tarihi değişmektedir. Ayrıca bazı Arap ülkeleri ve Diyanet’in Ay’ın durumlarındaki tespit yöntemindeki farklılık nedeniyle bayram bazı yıllar Türkiye’de ve Arap ülkelerinde farklı tarihlerde kutlanabiliyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl Kurban Bayramı başlangıç tarihi 11 Ağustos Pazar günü olarak tespit edildi. Öte yandan Kurban Bayramı Arife (Arefe) günü ise 10 Ağustos Cumartesi olarak tespit edildi. Buna göre 4 gün süren Kurban Bayramı 14 Ağustos Çarşamba günü sona erecek. Yani 11, 12, 13 ve 14 Ağustos günleri 2019 yılında Kurban Bayramı olarak kutlanacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS