Kurban Bayramı en zaman, ayın kaçında? 2020 Diyanet Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı en zaman, ayın kaçında? 2020 Diyanet Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı en zaman, ayın kaçında? 2020 Diyanet Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı 2020 tarihi heyecan ve merakla araştırılıyor. Bilindiği üzere bu yıl Zilhicce Ayı’nın 10. günü Temmuz ayı içerisinde idrak edilecek. Bu nedenle en çok merak edilip araştırılanlar arasında ise “2020 Kurban Bayramı ayın kaçında?” sorusunun cevabı da bayram tarihiyle birlikte en çok araştırılanlar arasında… Peki, 2020 Kurban Bayramı en zaman, hangi güne denk geliyor? İşte, 2020 Kurban Bayramı tarihi…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kurban Bayramı hangi güne denk geliyor? Kurban Bayramı ayın kaçında? Kurban bayramına bir aydan kısa süre kalması nedeniyle tatil planı yapanlar başta olmak üzere başta çalışanlar olmak üzere kamuoyunun gelinde bu sorularının cevabı merak edilip araştırılıyor. Peki, Kurban Bayramı en zaman, ayın kaçında? İşte, 2020 Diyanet Dini Günler Takvimi içerisinde yer alan Kurban Bayramı tarihi…

2020 KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın dini günler 2020 takviminde yer alan bilgilere göre bayram 31 Temmuz 2020 Cuma günü başlayacak. Bayram 1 Ağustos 2020 Cumartesi, 2 Ağustos 2020 Pazar ve 3 Ağustos 2020 Pazartesi günleri devam edecek. 30 Temmuz 2020 Perşembe günü ise Kurban Bayramı arifesi olacak.

BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Bayramın cuma günü başlayıp pazartesi günü tamamlanacak olması nedeniyle bayram tatilinin 9 güne çıkarılması durumu şimdilik mümkün görünmüyor. Ancak konuyla ilgili resmi açıklama önümüzdeki günlerde yapılacak.

VEKALETEN KURBAN KESİM ÜCRETİ NE KADAR?

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 2020 vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 975 lira, yurt dışında 825 lira olarak belirlendiğini açıkladı.

KURBANLAR NASIL KESİLECEK?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan 2020 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ'in Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından kasaplar çalışma başlattı.

Kesim yapılacak yerlerin duvarlarına Kovid-19 kurallarını içeren broşürler asıldı, görevlilere özel tulum, maske, dezenfeksiyon spreyleri ve eldiven dağıtıldı. Bayramda mezbahalarda yoğunluk olacağı için hazırlıklara günler öncesinden başlandı.

Antalya'da kasaplar, mezbahalarda özel tulumlar giyerek, maske, eldiven ve baret takarak kesimi gerçekleştirecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kesilen kurbanlar soğuk hava deposunda bekletildikten sonra belirlenen firmalar tarafından parçalanarak, özel bezler içinde elle temas etmeden evlere teslim edilecek.

"İnsan sağlığı her şeyden önemli "

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı, AA muhabirine, salgın nedeniyle ilk kez çok farklı bir Kurban Bayramı kutlanacağını söyledi.

Çok dikkatli olunması gerektiğini aktaran Yardımcı, mezbahanın ve etin yüklendiği kamyonların her defasında dezenfekte edildiğini, sıcak suyla yıkandığını bildirdi.