KYK başvuruları başlıyor! e-Devlet KYK başvuru sayfası

KYK başvuruları başlıyor! e-Devlet KYK başvuru sayfası

KYK başvuruları başlıyor! Üniversite kazanan öğrenciler ve hali hazırda üniversite eğitimine devam edenler KYK yurt Ve burs başvurularının ne zaman başlayacağını merak ediyordu. Uzun süredir cevabını arayan “KYK başvuruları ne zaman başlayacak?” sorusu nihayet cevabını buldu. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından başvuru tarihi ilan edildi. İşte, e-Devlet KYK başvuru sayfası…

KYK başvurularının ne zaman başlayacağı uzun süredir merakla araştırılıyordu. Özellikle şehir dışında üniversite kazanan ve yurt başvurusu yapmak isteyen öğrenciler “KYK başvuruları başladı mı?” sorusunun cevabını araştırıyordu. Beklenen açıklama Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yapıldı. Böylelikle “KYK başvuruları ne zaman başlayacak?” sorusu da cevabını bulmuş oldu. İşte, merakla araştırılan başvuru tarihi ve e-Devlet KYK başvuru sayfası…


KYK BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?


Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK başvuruları üniversite kayıtlarının başladığı 19 Ağustos Pazartesi günü başlayıp 26 Ağustos tarihine kadar devam edecek. İşte konu ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklama:


Sevgili öğrenciler T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurt başvuruları 19 Ağustos’ta başlıyor. 26 Ağustos’a kadar başvurularınızı “Dijital Türkiye” (e-Devlet) üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.


KYK BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?


Öğrencilerin öğrenim bilgileri, Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) bilgi sistemi üzerinden alınacak. Hatalı öğrenim bilgisiyle yapılacak başvurular geçersiz sayılacağı için öğrencilerin e-Devlet'te yer alan öğrenim bilgilerini kontrol etmesi gerekiyor.


Öğrenim bilgilerinde yanlışlık olan öğrencilerin, üniversitenin öğrenci işleriyle görüşerek bilgilerinde düzeltme yaptırmaları gerekecek. Bilgilerinde yanlışlık olmayanlar ise başvurularını doğrudan gerçekleştirebilecek.


KYK BAŞVURU SAYFASI İÇİN TIKLAYIN


"e-Devlet" şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile PTT şubelerine giderek "e-Devlet" şifresi alması ya da diğer e-Devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olması gerekiyor.


Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruların sonuçlanmasıyla ilgili her tür bilgiye "yurtkur.gsb.gov.tr" internet adresinden ulaşabilecek.


Öte yandan, öğrencilerin yaşadığı sorunlara anında çözüm bulmak için KYK Kurumsal İletişim Merkezi, başvuru süresince 7/24 öğrencilerin hizmetinde olacak. Öğrenciler, "4441961" numaralı Kurumsal İletişim Merkezi'nden veya Kurumun resmi Twitter hesabı "KYK_DESTEK" üzerinden de yardım talebinde bulunabilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS