Son Dakika

KYK burs başvuruları başladı mı? KYK yurt ve KYK burs başvuru tarihleri

A A

26.09.2020 - 10:40 | Fotoğraf: Shutterstock

KYK burs başvuru ve KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak? Üniversite tercihlerinin açıklanmasının ardından özellikle şehir dışında tercih yapanlar bu soruların cevabını merak edip araştırıyor. Peki, 2020 KYK yurt ve burs başvurusu ne zaman başlayacak? İşte, KYK yurt ve burs başvuru tarihleriyle ilgili detaylar…

KYK burs başvuruları başladı mı? KYK yurt ve KYK burs başvuru tarihleri

KYK burs başvuru tarihi ve KYK yurt başvuru tarihi üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından en çok merak edilip araştırılanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Peki, KYK yurt ve KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? İşte, merak edilen tarihler…

KYK YURT BAŞVURU VE BUS BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Geçtiğimiz haftalarda yapılan son bilgilendirmede başvuruların YÖK tarafından açıklanacak akademik takvimden sonra başlayacağı ifade edilmişti. Bu açıklamayla birlikte gözler YÖK’ün akademik takvimine çevrildi. YÖK’ün yeni yılın takvimini ekim ayı içerisinde açıklaması bekleniyor.

YÖK’ten yapılan son açıklamada “üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamaları istenmiştir.” ifadelerine yer verilmişti.

Dolayısıyla başvuruları ekim ayından önce başlaması beklenmiyor.

KYK yurt ve burs başvurularının net olarak hangi tarihte açıklanacağı henüz belli değil. Tarihlerin Yükseköğretim Kurulu'nun açıklayacağı akademik takvime göre belirleneceği ve kamuoyuyla paylaşılacağı belirtildi. Yapılan açıklamada şöyle denildi:

Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruya ilişkin her tür bilgiye Gençlik ve Spor Bakanlığı (gsb.gov.tr) ve Genel Müdürlüğümüzün resmi internet adreslerinden (kygm.gsb.gov.tr) ulaşabilecektir. Gelişmeler Bakanlığımızın sosyal medya hesaplarından da (@gencliksporbak) takip edilebilir.