KYK burs başvuruları ne zaman? 2019 KYK burs başvuru tarihi

KYK burs başvuruları ne zaman? 2019 KYK burs başvuru tarihi © Shutterstock

KYK burs başvuruları için geri sayım başladı. Üniversite kayıt sürecinin tamamlanmasının ardından son olarak KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı. Öğrenciler ise KYK burs başvurularının ne zaman başlayacağını merak ediyor. Peki, 2019 KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? İşte detaylar…

KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı. Yurt başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler KYK burs başvurularına çevrildi. Peki, KYK burs başvuruları ne zaman? İşte, KYK başvuruları ile ilgili detaylar…


BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?


Burs başvuruları e-Devlet’te Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı hizmetler arasında yer alacak. Başvuruların erişime açılmasının ardından adaylar kendilerine tanınan süre içerisinde başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler.


BAŞVURULAR HANGİ TARİHTE BAŞLIYOR?


Burs başvurularının başlama tarihi ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. KYK burs başvurusu için öngörülen süreç, geçtiğimiz yıl baz alınırsa eylül ayının başı olacak.


KYK BURS ÜCRETİ NE KADAR?


2019 yılı için belirlenen burs ücreti lisansta 500, yüksek lisansta 1000, doktorada da 1500 lira. Dolayısıyla öğrenciler 2019 yılında bu ücretleri alacak ancak 2020 yılı için burs ücretlerinde artış yapılması ve 2020 Ocak ayı itibariyle öğrencilerin yeni ücreti alması bekleniyor.    

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS