KYK burs başvurusu ne zaman? Burs ve kredi ücreti ne kadar?

KYK burs başvurusu ne zaman? Burs ve kredi ücreti ne kadar?

KYK bursları için başvurular önümüzdeki günlerde başlatılacak. Eğitim desteği alacak öğrencilerin belirleneceği başvurular değerlendirildikten sonra burs alacak öğrenciler ortaya çıkacak. Peki, burs başvuruları nereden yapılacak, başvurular hangi tarihte başlayacak ve öğrenciler ne kadar burs alacak?

KYK burs başvuruları ile ilgili süreç önümüzdeki günlerde başlayacak. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nden burs alacak öğrenciler başvuruların değerlendirilmesinin ardından ortaya çıkacak. Geçtiğimiz yıl ilk burs ödemesi Kasım ayı içerisinde yapılmıştı. Bu yıl da aynı sürecin işlemesi halinde öğrenciler Kasım ayında ilk burslarını alacaklar.


BAŞVURULAR NEREDE OLACAK?


Burs başvuruları e-Devlet’te Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı hizmetler arasında yer alacak. Başvuruların erişime açılmasının ardından adaylar kendilerine tanınan süre içerisinde başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler.


KYK BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN?


Burs başvurularının başlama tarihi ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. KYK burs başvurusu için öngörülen süreç, geçtiğimiz yıl baz alınırsa eylül ayının başı olacak.


BURS ÜCRETİ NE KADAR?


2019 yılı için belirlenen burs ücreti lisansta 500, yüksek lisansta 1000, doktorada da 1500 lira. Dolayısıyla öğrenciler 2019 yılında bu ücretleri alacak ancak 2020 yılı için burs ücretlerinde artış yapılması ve 2020 Ocak ayı itibariyle öğrencilerin yeni ücreti alması bekleniyor.            

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS