2020 KYK burs sonuçları açıklandı mı? KYK'dan resmi açıklama geldi!

2020 KYK burs sonuçları açıklandı mı? KYK'dan resmi açıklama geldi!

2020 KYK burs sonuçları açıklandı mı? KYK'dan resmi açıklama geldi!

KYK sonuçları ile ilgili akşam saatlerinde oldukça önemli bir gelişme yaşandı. KYK kredi ve burs sonuçları açıklandı iddialarının ardından Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nden son dakika açıklaması geldi. Peki, KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

KYK’nın resmi internet adresine erişim sorununun yaşandığı akşam saatlerinde “KYK sonuçları açıklandı” şeklinde paylaşımlar yapılmaya başlandı. Bunun üzerine açıklama yapmak durumunda kalan Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü sürecin devam ettiği bilgisini paylaştı.

KYK’DAN BURS SONUÇLARI AÇIKLAMASI

Kurumun sosyal medya hesaplarından yapılan açıklama şöyle; Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüz tarafından 15-21 Ekim tarihleri arasında alınan burs/kredi başvuruları için değerlendirme süreci devam etmektedir. Sürecin ardından sonuçlar http://yurtkur.gsb.gov.tr resmi sitemizden ve resmi sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır.

SONUÇLARIN AÇIKLANACAĞI SAYFA İÇİN TIKLAYINIZ...

KYK BURS VE KREDİ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sonuçlar ile ilgili kurumdan net bir tarih açıklaması gelmese de geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi değerlendirmelerin Kasım ayı içerisinde tamamlanması ve sonuçların adayların erişimine açılması bekleniyor. Öte yandan ödemeler bu ay yetişmeyeceği için ilk aylıkların da en erken Aralık ayı içerisinde ödenmesi bekleniyor.

KYK BURS ÜCRETİ NE KADAR?

Geçtiğimiz haftalarda bursların aylık ödemelerine zam yapılacağının müjdesini veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ardından 2020 yılı burs ücretini duyurmuştu. Buna göre 2020 yılı için öğrencilere aylık olarak 550 TL’lik bir ödeme yapılacak.