KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak 2018 | YurtKur sorgulama

KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak 2018 | YurtKur sorgulama © Shutterstock

Yurtkur sorgulama sayfasında üniversite öğrencilerinin beklediği 2018 KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna kurumdan cevap geldi mi?

Kredi ve Yurlar Kurumu'nun resmi web sitelerinden olan YurtKur sitesinde üniversite öğrencileri tarafından takip edilen burs başvuru sonuçları, hangi tarihte açıklanacak? Vize sınavlarına hazırlanan öğrencilerin yakından takip ettiği sitede şu ana kadar resmi açıklama yapılmadı. 

YurtKur, sitesinde şu zamana dek burs başvuruları üzerinden tarih vermiyor. 2016-2017 yılları dikkate alındığında başvurularına sona ermesinden 23-29 gün içerisinde sonuçlar açıklanıyor. 21 Ekim 2018 tarihinde sona eren başvurulara dair sonuçları en erken 12 Kasım 2018 tarihinde açıklanabilir.

Yurtkur sorgulama sayfasına gitmek için tıklayınız

kyk burs ücretleri 2018-2019 ne kadar?

Kurum tarafından KYK burs ücretleri, ne kadar olacak? Bursa dair açıklama beklenirken, burstan yararlanacak öğrenciler için 2018-2019 yılları içerisinde KYK burs ücretleri, ne kadar oldu, sorusunun cevabını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. Buna göre; Lisansta 500 Türk Lirası, Yüksek Lisansta 1.000 Türk Lirası, Doktorada 1.500 Türk Lirası burs-kredi imklanlarından yararlanılacak.

Kredi olan öğrenci burs alabilme imkanına sahip mi?

Kredi almakta iken durumunda sonradan değişiklik olanlardan; Yönetim Kurulunca belirlenen ‘öncelikli burs verilecek öğrenciler’ kapsamına giren öğrencilerin kredileri bu durumlarını belgelendirmek kaydıyla öğrencilerin durumunda meydana gelen değişikliği izleyen ödeme döneminden itibaren bursa dönüştürülmektedir. Bu durumda bulunan öğrencilerin dilekçe ile Kurumumuz Genel Müdürlük adresine posta yoluyla ya da bizzat müracaat etmesi gerekmektedir.

 

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS