KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı mı?

KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı mı?

KYK burs ve kredi sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Adayların gözü kulağı KYK'dan gelecek sonuç haberinde iken, sonuçların erişime açılacağı www.kyk.gov.tr adresine erişimde sorun yaşanıyor. Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK burs ve kredi ücretlerine 2020 yılından itibaren zam yapılacağı müjdesini vermişti. İşte KYK burs ve kredi sonuçlarına dair detaylar...

KYK burs ve kredi başvuru sonuçları için resmi açıklama yapıldı. Özellikle bu sene ilk defa üniversiteye başlayan öğrenciler için önemli bir maddi destek olan KYK burs ve kredi sonuçları henüz açıklanmadı. Ancak öğrencilerin, KYK sonuçlarını öğrendiği www.kyk.gov.tr adresine erişim sorunu yaşanıyor.

KYK sonuçları açıklandı mı?

KYK burs ve kredi başvuruları 21 Ekim'de sona ermişti. KYK burs sonuçları henüz açıklanmadı. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi geldiğinde detaylar haberimizde yer alacak.

Kredi Yurtlar Kurumu'ndan açıklama geldi

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'ne yapılan burs ve kredi başvuruları için değerlendirme sürecinin devam ettiği açıklandı.

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'nün Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüz tarafından 15-21 Ekim tarihleri arasında alınan burs/kredi başvuruları için değerlendirme süreci devam etmektedir. Sürecin ardından sonuçlar 'yurtkur.gsb.gov.tr' resmi sitemizden ve resmi sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır." ifadeleri kullanıldı.

KYK burs ve kredi miktarı ne kadar?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada, "Bugünden 3 Kasım 2002 tarihine kadar geri gittiğimizde istiklal ve istikbal davamızın kalkınma, büyüme, yatırım ve refah mücadelemizi de ihmal etmedik. Hükümete geldiğimizde ülkemizi eğitim, sağlık, adalet ve emniyet sütunları üzerinde yükselteceğimizin sözünü vermiştik. Eğitim harcamalarımız hep ilk sırada yer aldı. Eski dönemin vesayet ürünü kesintisiz eğitim ürününü bir kenara bırakarak 12 yıllık kademeli zorunlu eğitime geçtik. Katsayı engeli başta olmak üzere antidemokratik uygulamalara son verdik. Meslek liseleri ve imam hatip okullarını cazip hale getirdik. Üniversite öğrencilerimize bir müjde vermek istiyorum. 2020 Ocak itibariyle lisans öğrencilerimizin bursu 500 liradan 550 liraya çıkıyor. Bu rakam biz hükümete geldiğimizde 45 liraydı. Yüksek lisansta 1100 lira, doktorada 1600 lira olarak uygulanacak." dedi.

KYK burs ve kredi ödemeleri ne zaman yapılacak?

KYK'nın burs ve kredi ödemeleri Aralık ayında ilk kez yapılıyor. İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibariyle (ekim) normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6-10. günleri arasında ödeme yapılmaktadır.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS