KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman başlayacak? 2020 KYK başvuru tarihi

KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman başlayacak? 2020 KYK başvuru tarihi

KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman başlayacak? 2020 KYK başvuru tarihi

KYK burs başvuruları ve KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak? YKS yani üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından bu sorunun cevabı merak edilip araştırılıyor. Üniversiteyi kazanan öğrenciler ve ailelerinin merak ettiği KYK yurt ve KYK burs başvurularıyla ilgili detaylar…

2020-2021 KYK yurt başvurusu ve KYK burs başvurusu üniversite (YKS) tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversiteyi kazanan öğrenciler ve aileleri tarafından merakla araştırılıyor. Peki, KYK burs başvuruları ve KYK yurt başvuruları en zaman açıklanacak? Merak edenler için detayları haberimizde derledik. İşte, KYK yurt ve ve burs başvuru tarihleriyle ilgili detayları haberimizde derledik. İşte, merak edilen KYK başvuru tarihiyle ilgili detaylar...

BURS VE YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Geçtiğimiz günlerde yapılan son bilgilendirmede başvuruların YÖK tarafından açıklanacak akademik takvimden sonra başlayacağı ifade edilmişti. Bu açıklamayla birlikte gözler YÖK’ün akademik takvimine çevrildi. YÖK’ün yeni yılın takvimini ekim ayı içerisinde açıklaması bekleniyor.

YÖK’ten yapılan son açıklamada “üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamaları istenmiştir.” ifadelerine yer verilmişti.

Dolayısıyla başvuruları ekim ayından önce başlaması beklenmiyor.

BURS VE KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

KYK burs ve kredi başvuruları e-Devlet üzerinden alınmaktadır. Başvuru sırasında öğrenciden ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bilgiler talep edilmekte ve bu bilgiler kamu kurumlarından alınan veriler ile karşılaştırılarak teyit edilmektedir. Yapılan değerlendirme sonucunda bütçe durumuna göre belirlenen sayıda öğrenciye burs verilmekte, durumu mevzuata uygun diğer tüm öğrencilere ise öğrenim kredisi verilmektedir.