KYK bursu ne zaman yatar? Bakan’dan son dakika KYK açıklaması

KYK bursu ne zaman yatar? Bakan’dan son dakika KYK açıklaması

Milyonlarca öğrenci “KYK burs ödemeleri ve KYK kredi ödemeleri ne zaman yapılacak?” sorularının cevabını merak edip araştırıyor. Ödemelerin ne zaman yapılacağı ile ilgili soru işaretleri Gençlik ve Spor Bakanı tarafından yapılan açıklamanın ardından cevabını buldu. Peki, KYK burs ve kredi ödemeleri en zaman? İşte, merak edilen detaylar…

KYK burs ödeme ve KYK kredi ödeme tarihleri belli oldu. Bazı öğrenciler ise 19 Mayıs itibariyle burslarını almaya başladı. Ancak henüz burs ve kredisini almayanlar ise KYK burs ve kredi tarihini merak ediyor. İşte, KYK ödeme tarihleri…

KYK ÖDEME TARİHLERİ BELLİ OLDU

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bayram öncesi yatırılacağı müjdesini verdiği yükseköğrenim burs ve kredi ödemelerinin 19 Mayıs tarihi itibarıyla öğrencilerin hesaplarına yatmaya başladığını bildirdi. Ödemelerin TC kimlik numarasının son hanesine göre yapılacağını ifade eden Bakan Kasapoğlu, 19 Mayıs'ta başlayan ödemelerin 23 Mayıs'ta tamamlanacağını belirtti.

Pandemi sürecinde devlet ve millet olarak ortak bir mücadele sürdürüldüğünü belirten Bakan Kasapoğlu, "Güçlü devlet olmanın avantajlarını yaşıyoruz. Bugünleri devlet ve millet işbirliği ile kısa zamanda atlatacağız. Her zaman olduğu gibi bu süreçte de öğrencilerimizin yanındayız." ifadelerini kullandı.

TC Kimlik numarasının sonu "0" olanlar 19 Mayıs, "2" olanlar 20 Mayıs, "4" olanlar 21 Mayıs, "6" olanlar 22 Mayıs, "8" olanlar 23 Mayıs'ta ödemelerini alabilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS