Son Dakika

KYK kredi, burs ve yurt başvurusu ne zaman? KYK 2020 başvuruları hangi tarihte?

A A

12.10.2020 - 12:32 Son Güncelleme:

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü burs başvuruları için GSB’den ve KYK’dan gelecek resmi açıklama beklenmeye devam ediyor. KYK burs ve kredi başvurusu ile üniversite öğrencileri eğitim desteği alma fırsatı bulacaklar. Peki, KYK kredi ve burs başvurusu ne zaman başlayacak?

KYK kredi, burs ve yurt başvurusu ne zaman? KYK 2020 başvuruları hangi tarihte?

KYK kredi ve burs başvuruları önümüzdeki günlerde alınmaya başlanacak. Üniversitelerde uzaktan eğitimin devam etmesiyle birlikte öğrenciler yurt, kredi ve burs başvuruları için beklemeye başlamıştı. Geçtiğimiz yıllardan beri burs ve kredi alan öğrenciler için 2020 yılının ilk bursları ise kısa süre önce hesaplara yattı. Peki, 2020-2021 öğretim yılı için başvurular ne zaman başlayacak?

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

KYK burs başvuru tarihleri ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz yıl 21 Ekim Pazartesi günü saat 23.59’a kadar devam eden burs başvuruları, e-Devlet üzerinden alındı.

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nce her yıl ağustos ayı itibarıyla alınan yurt başvurularının, bu yıl yaşanan olağanüstü süreç sebebiyle Yükseköğretim Kurulu’nun açıklayacağı akademik takvime göre belirleneceği ve kamuoyuyla paylaşılacağına işaret edildi. YÖK üniversitelere gönderdiği yazıda, akademik takvimin 1 Ekim'den sonra planlanması gerektiğini bildirdi.

Buna göre ekim sonunda ya da kasım başında KYK burs ve kredileri ile ilgili yeni bir açıklama yapılması ve başvuruların başlaması bekleniyor.

Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruya ilişkin her tür bilgiye Gençlik ve Spor Bakanlığı (gsb.gov.tr) ve Genel Müdürlüğü’nün resmi internet adreslerinden (kygm.gsb.gov.tr) ulaşabilecek. Gelişmeler Bakanlığın sosyal medya hesaplarından da (@gencliksporbak) takip edilebilir.