KYK sonuçları: AÇIKLAMA YAPILDI! KYK burs sonuçları sorgulama sayfası

KYK sonuçları: AÇIKLAMA YAPILDI! KYK burs sonuçları sorgulama sayfası

KYK sonuçları 15 Kasım Cuma günü, burs başvurusu yapan öğrenciler tarafından merakla araştırılıyor. Başvuruların sona ermesinin üzerinden 25 gün geçti. Öğrenciler “KYK burs sonuçları açıklandı mı?” sorusunun cevabını araştırıyor. Meraklı bekleyiş devam ederken Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK’nın resmi Twitter hesabından konuya ilişkin geçtiğimiz hafta önemli bir açıklama yapıldı. Peki, KYK burs başvuru sonuçları bugün açıklanacak mı? İşte merak edilen detaylar…

KYK burs başvurularının üzerinden 25 gün geçti. Sürenin ilerlemesine bağlı olarak başvuruda bulunan üniversite öğrencileri KYK burs başvuru sonuçlarının açıklanacağı günü sabırsızlıkla bekliyor. En çok merak edilenler arasında ise “KYK burs başvuru sonuçları açıklandı mı?” ve “KYK sonuçları bugün açıklanacak mı?” sorusunun cevabı yer alıyor. Konuyla ilgili geçtiğimiz hafta Çarşamba günü Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK’nın resmi Twitter hesabından önemli bir açıklama yapıldı. Peki, KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?


KYK’DAN AÇIKLAMA


Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK’nın resmi Twitter hesabından KYK burs sonuçlarıyla ilgili şu açıklama yapıldı:


Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüz tarafından 15-21 Ekim tarihleri arasında alınan burs/kredi başvuruları için değerlendirme süreci devam etmektedir. Sürecin ardından sonuçlar http://yurtkur.gsb.gov.tr resmi sitemizden ve resmi sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır.


KYK SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


KYK sonuçlarının yani KYK burs başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağıyla ilgili net bir tarih söz konusu değil. Geçtiğimiz yıl başvurular tıpkı bu yıl olduğu gibi 21 Ekim tarihinde sona ermiş sonuçlar ise 13 Kasım tarihinde açıklanmıştı. Bu yıl da sonuçların yine aynı tarihte açıklanacağı beklentisi oluşmuş ancak sonuçlar 13 Kasım günü açıklanmamıştı. Sonuçların Kasım Ayı’nın 21’ine kadar açıklanması bekleniyor.


Sonuçların açıklanıp açıklanmadığını KYK sonuç sayfası üzerinden takip edebilirsiniz. İşte KYK burs sonuçları sorgulama sayfası…


KYK SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYIN


KYK BURS ÜCRETİ NE KADAR OLACAK?


2020 eğitim öğretim yılı için belirlenen burs miktarını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aylıklara 50 TL’lik bir artışın yapıldığını duyurmuştu. Buna göre burs ücretleri 2020 yılından itibaren aylık 550 TL olacak. Kasım ayı içerisinde burs ve kredi sonuçlarının açıklanması durumunda ilk bursların aralık ayında ödenmesi öngörülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS