KYK sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK burs ve kredi başvuruları

KYK sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK burs ve kredi başvuruları

KYK burs ve kredi başvuruları sona erdi. Başvuruların sona ermesiyle birlikte gözler başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevrildi. Sonuçların açıklamasıyla birlikte üniversite öğrencileri kendilerine burs mu, kredi mi çıktığını öğrenmiş olacak. Peki, KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, KYK burs başvurularıyla ilgili merak edilen detaylar…

KYK 2019 sonuçları burs ve kredi başvurusunda bulunan öğrenciler tarafından merakla araştırılıyor. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte öğrenciler kendilerinin burs veya kredi seçeneğinden hangisine hak kazandığını öğrenmiş olacaklar. Peki, 2019 KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman açıklanacak? İşte, KYK burs başvuru sonuçlarıyla ilgili merak edilenler…


KYK BURS SONUÇLARI HANGİ TARİHTE AÇIKLANACAK?


Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nden konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmese de sonuçların Ekim sonunda ya da en geç Kasım ayı içerisinde açıklanması bekleniyor. Sonuçların Ekim ayına yetişmesi durumunda öğrenciler Kasım ayında ilk aylıklarını alabilecekler. Ancak sonuçlar Kasım ayına kalırsa başvuruda bulunan öğrencilerin ilk aylıklarını Aralık ayında alması bekleniyor.


KYK sonuçları ile ilgili detaylar ve son dakika gelişmeleri KYK’nın ya da GSB’nin resmi internet adreslerinde bulunan ‘duyurular’ sayfası üzerinden takip edilebilir.


2020 BURS ÜCRETİ BELLİ OLDU MU?


2020 burs ve kredi ücreti ile ilgili yapılacak değerlendirme sonrasında yeni ücretler de duyurulacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada aylık burs ve kredi ücretlerine artış yapılacağının müjdesini vermişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS