KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak, burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak, burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak, burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

2020 KYK burs başvuruları geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Burs başvuru işlemlerini tamamlayan adaylar Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü burs başvuru sonuçlarını beklemeye başladı. Peki, KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak ve burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında üniversitelerde de uzaktan eğitim devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde başlatılan burs başvurularının ardından adaylar sonuçlar için geri sayıma başladı. Sonuç açıklamasıyla birlikte öğrenciler burs çıkmaması durumunda kredi seçeneğinden de yararlanabilecekler. Peki, sonuçlar hangi tarihte açıklanacak?

BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Burs sürecinde farklı kurumlardan evrakların değerlendirme aşamalarının olması nedeniyle sonuçların en erken iki hafta sonra açıklanması bekleniyor. Bu durum göz önüne alındığında 23 Kasım ve sonrasında KYK başvuru sonuçları ile ilgili açıklama yapılacağı tahmin ediliyor.

Resmi açıklamalar için Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sosyal medya hesapları ile internet adresi takip edilebilir.

Sonuçların yine e-devlet aracılığıyla açıklaması beklenirken, açıklama sonrası adaylardan gerekli evraklar talep edilecek ve başvurularda ödeme aşamasına geçilecek. Öğrencilere açılacak Ziraat Bankası hesabına belirtilen miktar yatırılacak.

KYK YURT BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yurtların bazı bölgelerde karantina alanı olarak kullanılması nedeniyle yurt başvuruları ertelenmişti.

Üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlaması kararı alınırsa aynı şekilde yurt başvurularının da başlaması bekleniyor. Artan vaka sayıları göz önüne alındığında yurt başvurularının ilk dönemde başlaması beklenmiyor.