KYK yurt, burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak?

KYK yurt, burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak?

Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yurt, burs ve kredi başvurularının ne zaman başlatılacağı merak konusu oldu. Üniversite kayıtlarını önümüzdeki günlerde yaptıracak olan öğrenciler aynı zamanda KYK’nın imkânlarından da yararlanmak istiyor. Peki, burs ve kredi başvuruları hangi tarihte başlayacak?

KYK yurt başvuruları için önümüzdeki günlerde kurumdan resmi açıklama yapılacak. Açıklamanın yapılmasıyla birlikte yurtlar, burs ve kredi işlemleri için süreç başlayacak. İşte Kredi Yurtlar Kurumu tarafından başlatılacak olan süreçle ilgili detaylar…


BURS VE KREDİ BAŞVURUSU NE ZAMAN?


Kredi ve burs başvuruları tüm üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlamasını takiben alınacak. Geçtiğimiz yıllara bakıldığında KYK burs ve öğrenim kredileri başvuruları, ekim ayının ilk haftalarında başlıyor.


YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN?


KYK yurt başvurularının, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine e-Devlet üzerinden alınması bekleniyor. KYK'nın 2019-2020 eğitim öğretim yılı için yurt başvurularını alacağı tarihe ilişkin net bir bilgi yok ancak başvuruların, eylül ayının ilk haftası başlayacağı tahmin ediliyor.


KYK’nın yurt ve burs başvuruları hakkında resmi bir açıklama geldiği takdirde ilgili içeriğimizde yerini alacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS