KYK yurt ve KYK burs başvuruları ne zaman başlıyor?

KYK yurt ve KYK burs başvuruları ne zaman başlıyor?

YKS tercih sonuçları açıklandı. Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte özellikle şehir dışında üniversite kazanan öğrenciler ve aileleri KYK yurt başvuru tarihini araştırıyor. Öte yandan KYK burs başvuruları da araştırılanlar arasında yer alıyor. Peki, KYK yurt başvuruları ne zaman? İşte detaylar…

Üniversite yerleştirme yani YKS tercih sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte gözler KYK yurt başvurularına çevrildi. Şehir dışında üniversite kazanan öğrenciler şimdiden KYK yurt başvuru tarihini araştırıyor. Peki, KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman? İşte detaylar…


KYK BAŞVURULARI NE ZAMAN?


KYK yurt başvurularının ne zaman başlayacağı kesin olarak bilinmiyor. Ancak geçtiğimiz yıl başvuruların Ekim ayında yapıldığı düşünülecek olursa KYK yurt başvurularının bu yıl da Ekim ayı içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor.


ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHİ


YÖK tarafından belirlenen üniversite kayıtları 19 Ağustos Pazartesi günü başlayacak. Öğrenciler öncelikle kazandıkları üniversiteye internet üzerinden kayıt yaptıracaklar. Ardından kazandıkları üniversite tarafından istenen belgeleri hazırlayıp 23 Ağustos’a kadar teslim edecekler. Yani üniversite kayıtları 19 – 23 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.


Bugün yani 22 Temmuz’da başlayan YKS tercihleri 29 Temmuz tarihinde sona erecek. Tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise henüz belli değil. Ancak üniversite kayıt tarihi göz önüne alındığında tercih sonuçlarının da en geç 16 Ağustos Cuma günü açıklanması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS