Levent Gök:''İsmet Yılmaz, bakanlıktan istifa etmeli''

Levent Gök:''İsmet Yılmaz, bakanlıktan istifa etmeli''

CHP'ye göre Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın Meclis Başkanlığı'na adaylığı etik olarak doğru değil. Grup Başkanvekili Levent Gök basın toplantısı yaptı, "aday gösterilen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, yürütme organının bir parçasıdır. Ancak Milli Savunma Bakanlığı'ndan istifa edip Meclis'in içine gelip aday gösterilmesi söz konusu olur" dedi.

Levent Gök, kuvvetler ayrılığına dikkat çekti. ''Yasama ve yürütme birbirinden ayrıdır'' dedi. ''Eğer yürütmeyle yasama faaliyeti birbirine girerse kuvvetler ayrılığı zedelenir. Ve etik olmayan davranışlar olur" mesajını verdi


Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın yürütme organının bir parçası olduğunu belirten Gök, , "bir milletvekilinin bakan olması halinde artık o kişi iç tüzükte tabir edilen milletvekili vasfında değildir" ifadesini kullandı.


Gök "Yılmaz 'ın adaylığının demokratik teamüllere, siyasi etiğe ve parlamenter demokrasiye uygun olmadığını düşünüyoruz. Sayın İsmet Yılmaz'ın etik olarak Milli Savunma Bakanlığı'ndan istifa etmesi gerekir" dedi.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS