Son Dakika

LGBTİ'lileri tehdit eden Alperenler'den yeni açıklama

A A

16.06.2016 - 10:31 Son Güncelleme:

LGBTİ Onur Yürüyüşü'nü tehdit ederek, bu yürüyüşe izin vermeyeceklerini açıklayan Alperen Ocakları Başkanı Kürşat Mican, yaptığı yeni açıklamada " Biraz hukuk dışına çıkıyor gibi görünüyor ama hukuk dışına çıkılıyor diye algılamayın" dedi.

LGBTİ'lileri tehdit eden Alperenler'den yeni açıklama

Alperen Ocakları tehdit etti

Onur Yürüyüşü'ne tehdide suç duyurusu

Alperen Ocakları Başkanı Kürşat Mican, RS FM'den Yavuz Oğhan'a konuştu. Geçtiğimiz gün bir basın toplantısı düzenleyerek, LGBTİ Onur Yürüyüşü'nü yaptırmayacakları tehdidinde bulunup, "Biz her şeyi göze aldık direk yürüyüşü engelleyeceğiz" açıklamasını yapan Mican, " Bu yürüyüş yapılamaz" dedi. 

"Dini değerlerimizin dikkate alınmasını istiyoruz" diyen Mican, şunları söyledi:

"Daha önce bu grubu uyardık, arkadaşları uyardık, temsilciler gönderdik. Biz Müslüman Türk milletiyiz, halkımızın yüzde 99’u Müslüman. Doğru, hoşgörü içinde yaşamalıyız ama bizim dini değerlerimizi yok sayarak, bizi hiçe sayarak bu yürüyüş yapılamaz. Biz, yarı çıplak şekilde ellerinde içki şişeleriyle birlikte ecdadımızın kanlarıyla sulanmış mübarek şehirde, kutlu şehirde böyle dolaşmalarını istemiyoruz. Biraz hukuk dışına çıkıyor gibi görünüyor ama hukuk dışına çıkılıyor diye algılamayın bunu. Ziya Paşa’nın sözlerini hatırlatırken bir tehdit yok. Bizim orada olacağımızı tepkili olacağımızı yürütmeyeceğimizi söylüyoruz. Onlar on bin kişi ise biz de on bin kişi orada olacağız, o koridoru kapatacağız, oturma eylemi yapacağız ve yürütmeyeceğiz. Onlar bize tepki gösterirse biz de tepki göstereceğiz. Ben gidelim Taksim’e sopalarla kovalayalım demiyorum. Bu cümleyi elinde sopa olarak algılamamak lazım, bir tepki olarak algılamak lazım."