LGS 2019 sınav yerleri açıklandı! LGS giriş belgesi sayfası: e-Okul VBS

LGS 2019 sınav yerleri açıklandı! LGS giriş belgesi sayfası: e-Okul VBS

LGS 2019 sınav giriş belgeleri açıklandı. Sınav giriş belgelerinin açıklanmasıyla birlikte, LGS sınav yerleri de belli olmuş oldu. Hayalindeki lisede eğitim görmek isteyen öğrenciler LGS hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Gözler ise sınav tarihinde… Peki, LGS ne zaman? İşte LGS sınav giriş belgesi çıkarma sayfası…

Hayalindeki lisede eğitim görmek isteyen öğrencilerin gözleri LGS 2019’da… Sınava hazırlanan öğrencilerin merakla beklediği LGS 2019 sınav belgeleri açıklandı. Sınav belgelerinin açıklanmasının ardından merakla beklenen sınav yerleri de öğrenilmiş oldu. Peki, LGS sınav belgeleri nereden nasıl çıkarılır? LGS sınav tarihi ne zaman? İşte cevabı…


LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ NEREDEN GÖRÜNTÜLENECEK?


LGS sınav giriş belgeleri okul müdürlükleri tarafından çıktı alınıp onaylandıktan sonra öğrencilere teslim edilecek. Sınav giriş belgesinin mühürlenmiş olması önem arz edecek.


Sınav giriş belgesinde öğrencinin kimlik bilgileri ile sınava gireceği sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgileri yer alacak.


Fotoğraflı sınav giriş belgesini kaybeden öğrenciler, belgenin yenisini öğrenim gördüğü okul müdürlüklerinden alabilecek.


Bununla birlikte öğrenci ve veliler istemeleri halinde sınav giriş belgelerine MEB e-Okul sistemi üzerinden ulaşabilecekler.


LGS GİRİŞ BELGELERİ SORGULAMA SAYFASI


LGS NE ZAMAN?


LGS 2019 sınavı 1 Haziran Cumartesi günü yapılacak. Öğrenciler, kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için en geç saat 09.00’da, fotoğraflı, onaylı sınav giriş belgelerinde belirtilen binada hazır bulunacak.


Geçerli kimlik belgesi ve fotoğraflı, onaylı sınav giriş belgesi yanında olmayan öğrenciler sınava alınmayacak.


SINAVA GİDERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER


Öğrenciler sınava gelirken yanlarında fotoğraflı, onaylı sınav giriş belgesi, geçerli kimlik belgesi ile en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS