LGS ne zaman? Bakan Selçuk’tan son dakika LGS açıklaması

LGS ne zaman? Bakan Selçuk’tan son dakika LGS açıklaması

LGS 2020 ne zaman? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından LGS sınav tarihi ile ilgili önemli açıklama yapıldı. Peki, LGS 2020 ne zaman yapılacak? Bununla birlikte LGS sınav konuları ilgili yeni açıklama geldi.

LGS yani liseye geçiş sınavı ertelendi mi? Bilindiği üzere Corona virüsü salgını nedeniyle eğitimle ilgili çok sayıda ertelemeye gidildi. Peki, LGS 2020 ne zaman yapılacak? LGS başvuru süreciyle ilgili de  önemli bir değişikliğe gidildi. Peki, LGS ne zaman? İşte, merak edilen detaylar…

LGS ERTELENDİ Mİ? 2020 LGS NE ZAMAN

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk CNN Türk’e yaptığı açıklamada LGS’nin ertelenmeyeceğini söyledi. İşte Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklama:

"LGS zamanında yapılacak, ertelenme söz konusu değil. Hafta başında hem YKS’de hem de LGS’de çıkacak soruların konu dağılımı nasıl olacak bunları da paylaşacağız. Benim ailelere söyleyeceğim şey şu, hiçbir öğrenciyi zorla bir yere götüremezler. Bir öğrencinin dıştan değil de içten motivasyonu önemli, bunu yapabilmek için de çocuğun dengeli bir hayata ihtiyacı var. Bu iş sadece zihinsel bir şey değil, aynı zamanda hareketse bir şey."

OLINE BAŞVURU SÜRECİ GELİYOR

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından, "7 Haziran 2020 LGS’nin başvurularını otomatik olarak yapacağız." açıklamasını yaptı.

Bakan Selçuk'un açıklaması şu şekilde:

"7 Haziran 2020 LGS’nin başvurularını otomatik olarak yapacağız. Koronavirüs önlemleri çerçevesinde başvuru işlemlerinin uzaktan yapılabilmesi için gerekli altyapıyı hazırladık. Sınav kılavuzunu geçen yıl olduğu gibi 3 Nisan’da yayımlayacağız. Her şey planlanıyor ve yapılıyor."

LGS SINAV KONULARI BELLİ OLDU

LGS 2020 sınav konuları ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından son dakika açıklaması yapıldı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada LGS kapsamındaki merkezi sınavda sorulacak soruların müfredat ve kazanımları," http://ttkb.meb.gov.tr/" adresinde yayımlandığı bilgisi kamuoyuyla paylaşıldı. Müfredata bakılarak liseye geçiş sınavı LGS 2020'de hangi konuların sorulacağı öğrenilebilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS