LGS ne zaman yapılacak, Liselere Geçiş Sınavı saat kaçta başlayacak?

LGS ne zaman yapılacak, Liselere Geçiş Sınavı saat kaçta başlayacak?

MEB, LGS 2019 sınavının ne zaman yapılacağını sınav takvimi içerisinde paylaşmıştı. Liselere Geçiş Sınavı ile orta öğretime geçiş yapacak öğrencilerin tercih yapacakları puanlar belirlenecek. İşte LGS sınav tarihi ve süreçle ilgili diğer detaylar…

Liselere Geçiş Sınavı için oldukça kısa bir süre kaldı. Sınavlara katılacak olan adaylara uzmanlardan tavsiyeler geldi. Peki, LGS sınavı saat kaçta başlayacak ve adaylara sınavda kaç soru sorulacak?


LGS SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?


LGS, 1 Haziran 2019 Cumartesi günü 2 oturumda gerçekleşecek. Öğrenciler, sabah 09:30'da başlayacak sözel oturumda 50, 11:30'da başlayacak sayısal oturumda 40, yani toplam 90 soru cevaplayacak. 


Peki, öğrenciler bu son günleri nasıl değerlendirmeli? CNN TÜRK'e konuşan eğitimci Ayhan Korkmaz, "Zayıf oldukları konularda aynanın karşısına geçerek tekrar yapsınlar çok önemli. Kendi zayıf oldukları alanlarda mutlaka bakanlığın örnek sorularını çözsünler. Türkçe sorularına hazırlıklı olsunlar çok uzun olacak. Dolayısıyla paragraf okumayı öğrensinler. Kelime atlamayacaklar, kelime atlarlarsa zorda kalıyorlar. Matematikte mutlaka kalem oynatsınlar asla akıldan çözmesinler en önemlisi bu" dedi.


Uzmanlardan LGS tavsiyeleri 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS