Sayısal ve sözel bölüm LGS soruları ve MEB cevap anahtarı yayınlandı! Gözler sonuçlarda...

Sayısal ve sözel bölüm LGS soruları ve MEB cevap anahtarı yayınlandı! Gözler sonuçlarda...

Sayısal ve sözel bölüm LGS soruları ve MEB cevap anahtarı yayınlandı! Gözler sonuçlarda...

LGS 2020 soruları ve cevapları sınavın tamamlanmasının ardından birkaç saat içerisinde MEB tarafından açıklandı. LGS soruları ve cevapları ile birlikte adaylar sınava ilişkin tahmini doğru ve yanlışlarını hesapladı. Peki, LGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

LGS sınav sonuçları için geri sayım sürerken MEB’den geçtiğimiz günlerde açıklanan sonuç duyurulma tarihi araştırılmaya başlandı. Sınava katılan bir buçuk milyonu aşkın aday elde ettikleri puanlara göre tercih işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Peki, sorular ve cevaplara nasıl ulaşılır, sonuçlar hangi tarihte açıklanacak?

LGS SORULARI VE CEVAPLARI

20 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sınavı kapsamında adaylar kendilerine yöneltilen soruları cevapladı. İki oturum halinde gerçekleştirilen sınavın sona ermesinin ardından kısa bir süre sonra sorular ve cevap anahtarı MEB tarafından erişime açıldı.

SÖZEL BÖLÜM SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ…

SAYISAL BÖLÜM SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ…

LGS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Birinci oturum, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika; ikinci oturum ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olacak.

Merkezî Sınav sonuçları 16 Temmuz 2020 tarihinde https://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecektir.

LGS SORU KİTAPÇIKLARI NE ZAMAN ALINABİLECEK?

Sınav kitapçıkları 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren okullardan alınabilecek. Sonuçlar ise 16 Temmuz'da açıklanacak.

LİSELERE GEÇİŞ SINAVI SORULARI ZOR MUYDU?

20 Haziran'da binlerce öğrenci sınavda ter döktü. Kimi öğrenci soruları kolay buldu, kimi ise zorlandığını söyledi. Peki sorular geçen yıllardaki sınavlara oranla nasıldı? CNN TÜRK Muhabiri Sema Akbulut, uzmanlara sordu.


Virüs gölgesinde sınav maratonu... LGS soruları zor muydu kolay mıydı? |Virüs gölgesinde sınav maratonu... LGS soruları zor muydu kolay mıydı? | Video