LGS tercih robotu nasıl kullanılır? Liselere Geçiş Sınavı tercihleri

LGS tercih robotu nasıl kullanılır? Liselere Geçiş Sınavı tercihleri

LGS sınav sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmış tercih yapmak isteyen adaylar kontenjanları araştırmaya başlamıştı. MEB’in yayınladığı kontenjan bilgilerinin adayların erişimine açılmasıyla birlikte tercihlerle ilgili detaylar merak konusu olmuştu. MEB aynı zamanda bu yıl ilk kez LGS tercih robotunu e-okul üzerinden kullanıma açtı. Peki, LGS tercih robotu nasıl kullanılır?

LGS tercih robotu ile ilgili detaylar belli oldu. Bu kez MEB e-okul sayfası üzerinden tercih robotunu paylaştı. Lise tercihi, il ve ilçe seçimi ile öğrencinin elde ettiği yüzdelik dilim bilgileri girerek tercih robotu oluşturulabiliyor. Listele özelliğini kullanan kişiler tercih yapacakları okullara daha kolay ulaşabiliyor.


TERCİHLER NE ZAMAN ALINACAK?


LGS tercihleri, 1-12 Temmuz'da alınacak.  Yerleştirme sonuçları, 22 Temmuz'da http://www.meb.gov.tr ve  https://eokul.meb.gov.tr adreslerinden ilan edilecek.


LGS TERCİH ROBOTU İÇİN TIKLAYINIZ…


YEREL YERLEŞTİRME TERCİH REHBERİ NEDİR?


Yerel yerleştirme ile öğrenci alan ortaöğretim kurumları için hazırlanan tercih rehberinde ise öğrenci TC kimlik ve okul numaraları ile öğrencinin kayıt bölgesindeki okullar listeleniyor.


Listelerde her bir okulun tercih kodu, okul adı, türü, öğretim süresi, öğretim şekli, pansiyon durumu, yabancı dili, kayıt alanı, kontenjanı ve adres bilgilerine ulaşılabiliyor.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS