Son Dakika

Lise sınavları iptal mi, 2021 lise sınavları ne zaman? Son dakika! Liselerde yüz yüze eğitim...

A A

19.02.2021 - 17:43 Son Güncelleme:

Mart ayı itibariyle gerçekleştirilecek lise sınavları öncesi sosyal medyada iptal isteği gündeme gelmişti. Peki, lise sınavları ne zaman yapılacak, 2021 lise sınavları iptal mi? İşte sınavlarla ilgili son gelişmeler ve liselerde yüz yüze eğitim ile ilgili son dakika açıklaması...

Lise sınavları iptal mi, 2021 lise sınavları ne zaman? Son dakika! Liselerde yüz yüze eğitim...

Yeni bir karar alınmaması halinde 12. sınıfların Mart ayı itibariyle yüz yüze eğitime başlayacak ve ilk dönem sınavlarının gerçekleştirilecek. Sınav sürecine az bir süre kala öğrenciler sınavın ne zaman ve nasıl yapılacağını araştırmaya başladı.

LİSE SINAVLARI İPTAL Mİ?

Sosyal medyada sınavların iptaline ilişkin paylaşımlar gerçekleştirilmeye devam ederken henüz iptal durumu ile ilgili yeni bir karar alınmadı.

MEB'DEN SON DAKİKA LİSELERDE YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

MEB, 1 Mart'tan itibaren mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, güzel sanatlar liseleri ve spor liseleri derslerine ait uygulama kazanımlarının yüz yüze eğitimlerine tüm sınıf seviyelerinde başlanmasına karar verdi.

LİSE SINAVLARI NE ZAMAN VE NASIL OLACAK?

Liselerde tüm sınıf seviyelerinde birinci döneme ilişkin yapılamayan sınavların takvimi, 1 Mart'tan itibaren 2 haftayı geçmeyecek şekilde eğitim kurumu alan zümre başkanları kurulunca belirlenip planlanacak.

Eğitim kurumu müdürlüklerince gerekli tedbirler alınarak sınavların uygulanması sağlanacak ve birinci döneme ilişkin tüm iş ve işlemler, 19 Mart Cuma gününe kadar e-Okul sistemine işlenerek tamamlanacak.

Birinci dönemde yapılamayan sınavların kapsamı, 1 Kasım 2020'ye kadar işlenen konularla sınırlı tutulacak. Herhangi bir nedenle sınavlara katılamayan ve okul yönetimince mazereti uygun görülen öğrenciler, ilgili alan zümre öğretmeninin belirleyeceği tarihte sınava alınacak. Sınav tarihleri, en az bir hafta önceden öğrencilere duyurulacak ve e-Okul Sistemine işlenecek.