Lisedeki panoya 'taciz ve tövbe' hikayesi asıldı

Lisedeki panoya 'taciz ve tövbe' hikayesi asıldı

Etiler Anadolu Lisesi'nde panoya kadınları defalarca taciz eden ve tövbe ederek tacizciliği bırakan hamam tellağının hikayesi asıldı. Veliler olaya tepki gösterdi.

Cumhuriyet'in haberine göre, Etiler Anadolu Lisesi'nde, okuldaki "Değerler Eğitimi" panosuna, "Nasuh Tövbesi" başlığıyla bir metin asıldı. Metinde, kadın kılığına girerek hamamda tellaklık yapan Nasuh adındaki kişinin, kadınları taciz ettiği ve tövbe ederek taciz yüzünden cezalandırılmaktan nasıl kurtulduğu anlatıldı.


Metinde, hamamdaki kadınlar bölümünde tellaklık yapan Nasuh isimli karakterin, "tüysüz bir suratı" olduğu için erkek olduğunu gizleyebildiği ifade edilirken, bir gün padişahın kızının incilerinin kaybolmasıyla hamamdaki herkesin çırılçıplak soyularak üstünün arandığı, sıra Nasuh'a geldiğinde ise Nasuh'un, 'Ya rabbim, ben günah işledim, eğer beni bu beladan, rezil rüsva olmaktan kurtar, ben de tövbe edeyim, bir daha günah işlemeyeyim', dediği ifade edildi.


Hikayeye göre, Nasuh, aranacağı sırada inciler bulundu ve Nasuh aranmaktan kurtuldu.


Hikayenin sonunda ise, sırrının ortaya çıkmasından kurtulan Nasuh'un, padişah kızının, kendisini keselemesini istemesine karşın tövbe ederek hamamdan çıktığı ve geri dönmediği anlatıldı.


Veliler tepkili


Cumhuriyet'in görüştüğü veliler ise bu tip uygulamalara karşı çıkacaklarını söylediler.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS