Lösemili çocukların kumbaralarını çaldılar

Lösemili çocukların kumbaralarını çaldılar

Bursa'da iş yerlerine bırakılan lösemili çocukların tedavilerinde kullanılması için verilen bağışların toplandığı kumbaralar bir çete tarafından tek tek çalındı. Güvenlik kameralarındaki görüntülere rağmen hırsızlar yakalanamadı.

Bursa'da lösemili çocukların tedavilerinde kullanılacak bağışları toplamak üzere işyerlerine bırakılan kumbaralar bir hırsızlık çetesi tarafından tek tek çalındı. Hırsızlar güvenlik kameralarında görüntülenmelerine rağmen yakalanamadı. LÖSEV gönüllüleri ve kumbaralara ev sahipliği yapan dükkân sahipleri kumbaralar çalınmasın diye nöbete başladı.

LÖSEV şikâyetçi oldu

Hürriyet gazetesinden Eyüp Serbest'in haberine göre herhangi bir koruması bulunmayan kumbaralar belli aralıklarla vakıf çalışanları tarafından yenileriyle değiştiriliyordu. Kumbaralar zaman zaman kayboluyordu ancak Bursa’da bir çete kendine özellikle LÖSEV kumbaralarını hedef seçti. Nilüfer ilçesindeki 4 işyerinde bulunan kumbaralar bir çete tarafından tek tek çalındı. LÖSEV yetkilileri hırsızlardan şikâyetçi oldu ancak hırsızlar henüz yakalanmadı.

Fransa'da iki bina çöktü

İki kişilik çete aranıyor

Kamera kayıtlarına göre çete iki kişi olarak çalışıyor. Biri gözcülük yaparken, diğeri dükkânın içini kontrol ediyor ve kimsenin görmediğinden emin olunca kumbaraları ceketinin altına saklayarak götürüyor. Kamera kayıtlarında hırsızların yüzleri de açıkça görünüyor. Polis yetkilileri hırsızların yakalanması için çalışma yürütüyor.

LÖSEV gönüllüleri ve kumbaraların konulduğu dükkânların sahipleri de bağış kumbaralarını korumak için nöbete başladı. Gönüllüler sosyal medya hesaplarından kumbaraların korunması için çağrı yaptı.

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS