Mağdureye "Ben istediğimi aldım" diyen tecavüzcüye 12 yıl hapis cezası

Mağdureye "Ben istediğimi aldım" diyen tecavüzcüye 12 yıl hapis cezası

Diyarbakır'da, 2013 yılında kız arkadaşı N.T.'yi gezmek amacıyla ağaçlık bir alana götürerek tecavüz eden ve "Ben istediğimi aldım" diyerek hakaretler eden R.K.'ye 12 yıl hapis cezası verildi. Tecavüz sanığı mahkemede, "Önce yüce Allah'a sonra yüce heyetinize sığınarak tahliyemi talep ediyorum" dedi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, 23 yaşındaki N.T.'nin, 18 Nisan 2013'te 2 yıldır görüştüğü erkek arkadaşı 23 yaşındaki R.K. tarafından gezmek amacıyla ağaçlık alana götürüldüğü ve burada darp edilerek tecavüze uğradığı anlatıldı.


Sinop'ta korkunç olay: 'Arkadaşımıza acı çektirdi, intikam için tecavüz ettik'


R.K.'nın tecavüz ettikten sonra N.T.'ye, "Ben istedigimi aldım" diyerek, küfür ettiği ve "şimdi git" dediği belirtilen iddianamede, mağdurun polis merkezine sığındığı ifade edildi. Hastaneye sevk edilen mağdurun vücudunda birçok darp ve morarma izine rastlandığını kaydeden savcı, N.T.'nin şüpheli hakkında şikayetçi olduğunu kaydetti. Savcı, olaydan sonra tutuklanan şüphelinin "nitelikli cinsel saldırı" ve "alenen hakaret" suçlarından 14 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.


Kadın soliste Ankara'nın göbeğinde tecavüz dehşeti


Mağdurun adli raporlarla doğrulanan ifadesinin samimi bulunduğunu belirten savcı, şüphelinin inkar içeren savunmasına itibar edilmesinin mümkün görülmediğini ifade etti.


İddianamenin kabulünün ardından sanık R.K.'nın tutuklu yargılaması Diyarbakır 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapıldı. Yargılama sırasında ifadesi alınan R.K., mağdur N.T. ile 1 yıldan beri görüştüğünü belirterek, olay günü ağaçlık alana gittiklerini, ancak cinsel istismarda bulunmadığını öne sürdü.


Bir köy 7 yıl boyunca tecavüzü seyretti


Savcı: "Ruh sağlığı bozuldu"


Davanın son duruşmasında söz alan mağdur avukatı Halime Sanli, N.T.'nin bir yılı yakın süre tedavi gördüğünü belirterek, "Şahsın iyileşmesi ceza indirimini gerektirmez. Mağdure olaydan bir gün sonra Diyarbakır Barosu'na gelmişti. Yüzü ve vücudunda darp izleri vardı. Sanığın cezalandırılmasını istiyoruz" dedi.


Antalya'da 19 yaşındaki imam hatipliye tecavüz suçlamasıyla dava 


Duruşmada esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, alınan heyet raporuna göre mağdurun ruh sağlığının bozulduğunu ifade ederek, sanığın cezalandırılmasını istedi. Söz hakkı verilen tutuklu sanık R.K. ise, verilen cezayı kabul etmediğini belirterek, "Psikolojik sorununun benimle bir ilgisi yoktur. Psikolojik raporunun benimle alakası olup olmadığı belli değildir. Belki ailesiyle ilgili sorunlarının olması nedeniyle psikolojisi bozulmuştur. Mağdurun psikolojik sorunu ben değilimdir. Önce yüce Allah'a sonra yüce heyetinize sığınarak tahliyemi talep ediyorum" dedi.


Zihinsel engelli gelinine 10 yıl tecavüz etmiş


İndirim uygulanmadı


Daha sonra kararını açıklayan mahkeme, sanık R.K.'yı "cinsel istismar" suçundan önce 8 yıl hapis cezasına çarptırdı. Suçun nitelikli halinin işlendiğine kanaat getiren mahkeme, R.K.nın cezasında yarı oranında artırım yaparak 12 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme verilen cezada herhangi bir indirim uygulanmadığını belirtti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS