Mahir Ünal'dan ''yemin'' açıklaması

Mahir Ünal'dan ''yemin'' açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal kabineye bağımsız atanan bakanların şu an için yemin etmelerini gerektiren bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. Ünal, buna gerekçe olarak da "yemin meclis çalışmaları için gerekli" dedi. Ancak Meclis'in sınır ötesi operasyon tezkeresi için 1 Ekim'den önce olağanüstü toplanabileceğini söyledi.

Mahir Ünal Meclis'te soruları yanıtladı. Merak edilen konu geçici seçim hükümetinde görev alan bağımsız bakanların ne zaman yemin edeceğiydi..


Ünal, bağımsız bakanların Meclis çalışmalarına katılmak üzere yemin etmeleri gerektiğini vurguladı. ''Meclis 1 Ekim'de çalışmalarına başladığında da yemin edebilirler. Ama 1 Ekim'de süresi dolan bir tezkere var. O yüzden 1 Ekim'den önce muhtemelen Meclis toplanıp bu tezkereyi görüşecek" dedi.


Şu anda kesin karar verilmiş bir tarih olmadığını belirten AK Parti Grup Başkanvekili , "Gerekirse bu hafta Meclis'i toplarız yoksa önümüzdeki hafta toplanabilir siyasi partilerin grup başkanvekilleri ve Meclis başkanıyla görüşüp, tarih belirlenir" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS