Mahkeme heyeti: "Balbay'ın tahliyesi için Silivri'ye dönen savcı"

Mahkeme heyeti: "Balbay'ın tahliyesi için Silivri'ye dönen savcı"

Mustafa Balbay'ın tahliyesi kararını veren mahkeme heyeti, Silivri'ye geri dönüp kararı aldıkları bilgisinin yalanladı. Heyet, kararın infazı için savcının ayrıldıktan sonra döndüğünü açıkladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Ergenekon davasının tutuklu sanığı CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay hakkındaki karar verilirken mahkeme heyetinin Silivri'den ayrılıp geri geldiği iddalarını yalanladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince yapılan yazılı açıklamada, dün Mustafa Balbay hakkında verilen kararda, gazetelerde yanlış bir algılamanın yer ettiği belirtilerek, Silivri'den ayrılarak, daha sonra geri geldiği iddialarının yanlış olduğu belirtildi.

Açıklamada, mahkeme heyetinin karar verilirken Silivri'den ayrılmadığı, savcılığın infazla ilgili işlem yapılması için ayrıldıktan sonra geri geldiği bildirildi.

Mahkemenin tahliye ile ilgili karar verdiği zaman sanığın salıverilmesi durumuyla alakalı müzekkerenin yazılması gerektiği anlatılan açıklamada, idari işlemlerin savcılık tarafından yürütüldüğü ve savcılığın ayrıldıktan sonra kendilerince işlemlerin yapılması için geri çağrıldığı, karar verilmeden önce heyetin ayrılması durumunun söz konusu olmadığı aktarıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS