Mahkeme heyetini "Ben çıkınca görürsünüz" diye tehdit etti

Mahkeme heyetini "Ben çıkınca görürsünüz" diye tehdit etti

Konut yağmalamak suçundan 9 yıl 2 ay hapis cezası verilen kişi, mahkemenin hükmünü duyunca heyeti, "Bu ceza bitip ben çıkınca Abdullah Öcalan'ı arayacaksınız" diye tehdit etti. Mahkeme heyeti şikayetçi olunca, sanığa bir de 3,5 yıla kadar hapis istemiyle tehdit davası açıldı.

Erzurum'da "gece vakti konutta yağma" suçundan 9 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılan Erdal Çobanoğlu mahkeme heyetine "Adalet mülkün temeli değil sayın başkanım. Şunu söyleyeyim bu ceza biter ben ceza evinden çıktıktan sonra Abdullah Öcalan'ı arayacaksınız" diye tehdit ettiği gerekçesiyle hakkında 3.5 yıla kadar hapis cezası istemi ile dava açıldı.


Erzurum'da kurtuluş günü nefret törenine dönüştü


Erdal Çobanoğlu İ.Y.'ye karşı işlediği "gece vakti konutta yağma" suçundan 16 Haziran 2015 tarihinde 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandı. Mahkeme heyeti, 28 yaşındaki Erdal Çobanoğlu'a, 9 yıl 2 ay hapis cezası verdi. Çobanoğlu, iddiaya göre mahkeme heyetini tehdit etti.


Sıktıkları parfüm otomobilde alev alınca yandılar


Mahkeme heyeti, sanığın karardan sonraki sözlerini tutanak altına alarak Çobanoğlu'ndan şikayetçi oldu. Erzurum 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde "tehdit" suçundan dava açılan Erdal Çobanoğlu'nun 7 ay 15 günden 3.5 yıla kadar hapsi istendi.


Hazırlanan iddianamede, Erdal Çobanoğlu'nun tehdit sözlerinde belirttiği Abdullah Öcalan'ın, PKK terör örgütünün kurucusu ve yöneticisi olduğu, bu terör örgütünün ülkenin bir kısmını bölmek amacıyla, yağma, öldürme, bombalama türü insanların vücut bütünlüğüne yönelik eylemleri gerçekleştirdiği vurgulandı.


İddianamede, "Abdullah Öcalan'ı arayacaksınız" diyerek Erdal Çobanoğlu'nun mahkeme heyetine, ceza evinden sonra PKK terör örgütünün yapmış olduğu eylemlerden daha ağır eylemleri yapacağını söylediği belirtildi.


Verilen cezayı hak etmediği için aldığı ceza nedeniyle stresten birşeyler söylemiş olabileceğini savunan Erdal Çobanoğlu, tutanakta yer alan sözleri söylediğini hatırlamadığını öne sürdü. Duruşma ertelendi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS