Makam uçağıyla maça giden Fransa Başbakanı'ndan açıklama 

Makam uçağıyla maça giden Fransa Başbakanı'ndan açıklama 

Fransa Başbakanı Manuel Valls, Başbakanlık uçağı ile maça gidilmesi tartışmalarında iki oğlunun 2500 avro olan masraflarını ödeyeceğini açıkladı.

Hafta sonu Sosyalist Parti (PS) kongresi  Poitiers şehrinde yapılmıştı. Vals Cumartesi günü Poitiers şehrinde kongreden ayrılarak iki oğluyla Barcelona ile Juventus arasında oynanan Şampiyonlar Ligi final maçını izlemeye gitmişti.


Yunanistan'dan Maliye Bakanlığı işgal edildi


 


Fransa Başbakanı Manuel Valls'in maçı izlemek için Berlin'e Başbakanlığa ait uçakla gittiğinin ortaya çıkması tartışmalara neden olmuştu.


Tartışmaya dahil olan UEFA başkanı Fransız Michel Platini, Fransa'da düzenlenen Euro 2016 şampiyonasını ve futbolda şike iddialarını görüşmek üzere Başbakan Manuel Valls'ı maça kendisinin davet ettiğini söylemişti.Fransızların %77'si Başbakan Valls'in maça gidişte Başbakanlık uçağını kullanmasını ahlaki bulmadı ve anketlerde "şok olduk" cümleleri ile değerlendirdi. Bir yolsuzlukla mücadele derneği de Berlin Seyahati nedeniyle Fransa Başbakanı Manuel Valls'e karşı şikayette bulunmaya hazırlanıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS