Maltepe Belediyesi'ne rüşvet operasyonu

Maltepe Belediyesi'ne rüşvet operasyonu

Kadıköy Belediyesi'nin ardından bu kez de Maltepe Belediye'sine yönelik rüşvet ve yolsuzluk operasyonu düzenlendi. Sabah saatlerinde düzenlenen eş zamanlı baskınlarda, aralarında daha önce belediyede görev yapmış üst düzey isimlerin de yer aldığı 16 şüpheli gözaltına alındı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Soruşturma, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatıldı. Listede, aralarında daha önce Maltepe Belediyesi'nde görev yapmış olan bazı üst düzey kişilerin de bulunduğu çalışanlar vardı. Polis ekipleri operasyon için düğmeye bastı. Sabah saatlerinde haklarında yakalama kararı verilen18 şüpheliye yönelik eş zamanlı baskınlar düzenledi.

Operasyonlarda 16 şüpheli gözaltına alındı. Aralarında daha önce Maltepe Belediyesi'nde görev yapmış eski basın halkla ilişkiler müdürü, eski zabıta müdürü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tasarım müdür yardımcılığı görevini yürüten Maltepe Belediyesi eski başkan yardımcısı ve Zeytinburnu Tapu Müdürlüğü görevini yürüten Maltepe eski Tapu Müdürü de bulunuyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Operasyon kapsamında şüphelilerin evlerinde ve iş yerlerinde arama yapıldı. Ele geçirilen materyaller incelemeye alındı. "Rüşvet almak, rüşvete aracılık etmek ve resmi belgede sahtecilik" suçlamaları ile gözaltına alınan 16 şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.