Manisa'da Ensar protestosu

Manisa'da Ensar protestosu

Ensar Vakfı'nın Manisa'da açacağı yaz okulunu istemeyen yaklaşık 250 kişilik grup, kursun açılacağı okulun önüne kadar yürüyüş düzenledi.

Ensar Vakfı'nın Manisa'da yaz okulu kararına tepkiler sürüyor. Birleşik Haziran Hareketi'nin çağrısıyla toplanan ve sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği bir eylem düzenlendi.


Yaklaşık 250 kişi tepkilerini göstermek amacıyla, Manolya Meydanı'ndan kursun açılacağı Murat Germen İlkokulu'na yürüdü.


CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, CHP İl Başkanı Halil Tokul da topluluğa destek verdi.


Grup ellerinde 'Ensarcı zihniyet hesap verecek', 'Dikkat Ensar var' ve 'Çocuğuma, bedenime, haklarıma dokunma' yazılı pankartlar taşıdı. Bir kilometre boyunca slogan atarak yürüyen gruba bazı vatandaşlar da alkışla destek verdi. Murat Germen Ortaokulu önüne ulaşan grup, okul önünde sloganlarla AK Parti'yi ve Ensar Vakfı'nı hedef aldı.


Maarif Kanunu TBMM'de kabul edildi


Okulun içine çevik kuvvet ekiplerinin de yerleştirildiği gözlendi.Grup adına açıklama yapan Birleşik Haziran Hareketi Yürütme Kurulu Üyesi Bilal Kılıç, Ensar Vakfı'nın yaz okulu açmaması için ellerinden gelen bütün çabayı sarf edeceklerini söyledi.


Protestoya destek veren CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer de devletin imkanları kullanılarak Ensar Vakfı'nın yaz okulu açtığını söyledi. Ensar Vakfı'na Kaymakamlık tarafından izin verildiğini belirten Biçer, "Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Aziz Nesin Vakfı yaz okulu açmak istese izin verecek misiniz?" diye sordu.CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de, Ensar Vakfı'na Manisa'da yaz okulu açtırmayacaklarını yineledi.


Slogan atan grup, açıklamanın ardından okul önünden dağıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS