Son Dakika

Manisa'da rüşvet alan doktora gözaltı

A A

27.11.2018 - 09:52 Son Güncelleme:

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü'nde görev yapan Yrd. Doç. Dr. M.K.E., rüşvet aldığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Manisa'da rüşvet alan doktora gözaltı

Bel fıtığı olan ve karın bölgesinde yağların toplanması sonucu yürüyemeyecek hale gelen Sevinç Tosun isimli hasta, ameliyat olmak için kızı ile geldiği hastanede Plastik Cerrahi Bölümde görevli Yrd. Doç. Dr. M.K.E. ile görüştü. Görüşme sonrası doktor bu ameliyatı yapabileceğini söyleyerek, "Masrafı 8 bin 600 lira. Parayı isterseniz hastaneye yatırmayın bana elden 5 bin 600 lira verin ameliyatınızı yapalım" dedi

Hastane başhekimine bildirdi
Konuşma sonrası yaşlı kadının kızı Yeşim Kadriye Pınar, doktorun elden para istemesinden şüphelenerek durumu hastane başhekimine bildirdi. Hastane başhekimi ise, daha önce de buna benzer duyumlar aldığını fakat hasta yakınlarının şikayetçi olmamasından dolayı bir şey yapamadığını, şayet şikayetçi olurlarsa gerekli soruşturmayı başlatacağını söyledi.

Seri numaraları alındı

Yeni Asır'dan Serkan Özcan'ın haberine göre; Bunun üzerine Pınar, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne giderek doktorun rüşvet aldığı iddiası ile şikayetçi oldu. Doktorun istediği 5 bin 600 lira paranın polis tarafından seri numaraları alındı. Hastaneye tekrar giden hasta yakınları, seri numaraları alınan paraları doktora verdi. Kısa süre sonra odasına giden Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, doktoru gözaltına aldı.

Asistanları tehdit etti

Öte yandan olayın ardından ameliyat olan yaşlı kadının odasına gelen doktorun asistanlarının hastayı, "Bir daha bu hastaneye gelemeyeceksin, pansuman olamayacaksın" gibi tehdit ettikleri iddia edildi.