Mansur Yavaş'a CHP'li 2 vekilden tepki

Mansur Yavaş'a CHP'li 2 vekilden tepki

Ankara Büyükşehir adaylığı için Mansur Yavaş isminin gündeme gelmesi CHP'de rahatsızlık yaratttı. 2 CHP'li vekil Twitter'dan yayınladıkları mesajlarla tepkilerini ortaya koydu.

Yerel seçimler için partiler belediye başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor. CHP'de de başta büyükşehirler için aday belirleme çalışmaları sürüyor. Ancak CHP milletvekilleri Muharrem İnce ve Sabahat Akkiraz'ın yaptığı açıklamalar kafaları karıştırdı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için adı geçen Muharrem İnce Twitter'dan açıklamalar yaptı. İnce'nin hedefinde Mansur Yavaş'ın Ankara adaylığına çok sert tepki vardı.

İnce Twitter'dan şu açıklamayı yaptı;

"Eski partisini CHP'lileşmekle suçlayan bir kişi CHP'den aday olup olmamayı düşünecekmiş! Kendisine ısrarlı teklifler varmış. Israrlı teklifler olduğunu yazdığı tweet de yok meydanda. Partimize de, Cumhuriyet'in başkenti Ankara'ya da yazık oluyor."

"Aday olmak için ilk kıstas sağcı olmak"

Sabahat Akkiraz da sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı açıklamada, CHP'de isimleri açıklanan bazı adayların partiye uygun olmadığı yönünde açıklamalar yaptı.

Akkiraz attığı tweetlerde şöyle dedi;

"Zannımca partimizde artık aday olmak için ilk kıstas sağcı olmak. Düne kadar bize küfredenler için oy istediğimiz tabanımız ne der acep? Aylar önce özellikle alevilerin çekincelerini genelbaşkanımız ilettim.Uyarımı yaptım.Listelerin adil olmaması halinde şoklara hazır olunmalı. CHP'nin başarısı önceliğimizdir.Bunu yapabilecek kadrolarımız vardır.Onları yok saymamak gerekir. İlkelerimiz ve solculuğumuzu yok saymamalı. Dikkat ediyorum; eleştirenlerin ortak özelliği; CHP kadrolarını yok saymak ve sağ adaylarla kazanılacak fikri ile partiyi köşeye sıkıştırma. 1989 da adaylarımız solcu idi ve nerdeyse her yerde biz kazandık. Aslolan sol ve halkçı politikalardır. Siyasi kimliksizlik ile kazanılacak seçim; sadece kimliksizlerin iktidarı ve yandaşlığı sonucu halktan uzaklaşmaktır."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS