Nusaybin'de yasak kalktı, Derik'te başladı

Nusaybin'de yasak kalktı, Derik'te başladı

Nusaybin Kaymakamlığı İlçede cuma günü başlayan sokağa çıkma yasağının bugün saat 08.00'dan itibaren kaldırılacağını açıkladı. Fakat bu kez de Derik ilçesinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Derik Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, "İlçemizde terör olayları nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan huzur ve asayiş ortamının tekrar tesis edilmesi için ilçe merkezinin tamamında bugün akşam saat 17:00'ye kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş, ilçe merkezine giriş- çıkışlar da yasaklanmıştır" denildi.


Nusaybin'de yasak kalktı


Nusaybin Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklama şöyle: " Nusaybin İlçemizde artan terör olayları nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan huzur ve asayiş ortamının yeniden tesis edilebilmesi için 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince İlçemiz merkezi genelinde 13 Kasım 2015 Cuma günü saat 21:00 itibari ile ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Bahse konu yasaklama kararı 26 Kasım 2015 Perşembe günü saat 08:00’dan itibaren kaldırılmıştır. Kendi can ve mal güvenliklerinin sağlanması amacıyla uygulanan sokağa çıkma yasağına göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS