Marketi soyarken telefonlarını şarj ettiler

Marketi soyarken telefonlarını şarj ettiler

Antalya Kaş'ta iki hırsız bir marketten 6 bin 500 lira ile yaklaşık 70 bin lira değerinde içki ve sigara çaldı. Hırsızlık anı güvenlik kameralarına takılırken, hırsızların rahatlığı dikkat çekti. Hırsızlar soygun yaparken bir yandan da telefonlarını şarj etti.

ANTALYA'nın Kaş İlçesi'nde iki ayrı mahallede şubesi bulunan alışveriş merkezinin Yeşilköy Şubesi'ne dün sabaha karşı giren kimliği belirsiz 2 hırsız, kasadaki 6 bin 500 lira nakitle yaklaşık 70 bin lira değerindeki içki ve sigarayı alarak geldikleri araçla olay yerinden uzaklaştı. İşyeri sahibi sabah marketi açmaya geldiğinde durumu fark ederek, jandarmaya haber verdi. Markete gelen Kalkan Jandarma Komutanlığı ekipleri hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.


Kameralar kayıttaydı


Hırsızlık anı işyerinin güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde, 2'si de yüzü kapalı olan şüphelilerden önce biri içeri giriyor. Doğrudan kasaya yönelerek açan şüpheli, içindeki paraları cebine koyuyor. Diğer şüpheli de kısa süre sonra içeri giriyor. Bu arada hırsızların içeri girdiklerinde telefonlarını kasanın bulunduğu yerde şarj etmesi dikkat çekti. Daha sonra birlikte kasada kalan diğer paraları alan şüpheliler, hemen yanda duran sigara rafına yöneliyor. Buradaki sigara kartonlarını getirdikleri çuvallara dolduran şüpheliler bunlarla dışarı çıktıktan sonra yeniden markete dönüyor. İkinci kez doldurdukları çuvalları da dışarı çıkaran şüpheliler, içeri son girişlerinde ise bir kasaya doldurulmuş içki şişeleriyle çıkarak kayıplara karışıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS