Son dakika! Marmara Adası'ndaki yangın kontrol altına alındı

Video: Son dakika! Marmara Adası'ndaki yangın kontrol altına alındı

Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy: "Şu anda Marmara Adası'ndaki yangın tamamen kontrol altında."

Balıkesir'in Marmara ilçesi Mestanağa bölgesindeki ormanlık alanda, saat 14.00 sıralarında başlayan yangına, Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı helikopterlerin de desteği ile müdahale edildi.


Yangın, rüzgarın da etkisiyle büyürken, alevlerin yerleşim alanlarına ulaştığı öğrenildi. 2 evin alevlerin arasında kalarak yandığı belirtilirken, vatandaşlar evlerini tahliye etmek zorunda kaldı.


Daha önce kontrol altına alınan yangın akşam saatlerinde rüzgarın etkisiyle yeniden büyümüştü.


VE YANGIN KONTROL ALTINDA


Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, yangının kontrol altına alındığını şu sözlerle duyurdu: "Şu anda Marmara Adası'ndaki yangın tamamen kontrol altında."Yangın bölgesinden yükselen dumanlar, ilçenin tamamından görülüyordu. Yangına, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, 3 helikopter, Marmara Adalar Belediyesi ve Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü ile özel mermer ocaklarına ait arazözlerle müdahale etti.


 Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, rüzgarın çok etkili olduğunu ifade ederek, "Üst kesimlerde bulunan ahırların ve içindeki hayvanların ne durumda olduğunu bilmiyoruz. Telef olan hayvanların olduğu yönünde bilgi alıyoruz." diye konuştu.


  


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS