Marmara'yı şiddetli lodos vurdu

Marmara'yı şiddetli lodos vurdu

Marmara'da şiddetli lodos bugün de etkisini sürdürüyor. Hava ve deniz ulaşımında iptaller yaşandı. İstanbul Deniz Otobüsleri, BUDO ve Şehir Hatları Vapuru'nda birçok sefer gerçekleştirilemedi. Esenler'de 5 katlı bir binanın çatısı park halindeki 5 aracın üzerine düştü, küçük bir kız çocuğu yaralandı. Lodosu izlemek, görüntülemek isteyenler de sahillere akın etti.

İDO'dan yapılan açıklamada, hava muhalefeti nedeniyle tüm iç hat deniz otobüsü ve Sirkeci-Harem arabalı vapur hattı seferinin iptal edildiğini belirtildi.

Marmara'da sabah erken saatlerde başlayan 7 ila 9 kuvvetinde fırtına şeklinde esen rüzgarın seferleri olumsuz etkilediğini kaydedilen açıklamada, bu nedenle vapur seferlerinde iptal ve aksamalar yaşandığı ifade edildi.

Açıklamada, saat 08.40 Bursa-Yenikapı-Kadıköy ve 09.00 Bursa-Yenikapı-Kadıköy deniz otobüsü seferlerinin yapılamayacağı bildirildi.


Öte yandan, hava muhalefeti sebebiyle saat 07.00 Yenikapı-Bandırma, 07.45 Yenikapı-Yalova ve Yalova Yenikapı hızlı feribot seferleri yapılamadı. Saat 08.15 Pendik-Yalova ve Yalova-Pendik Ferry Cat tipi hızlı feribot seferleri de gerçekleştirilemeyecek.


BUDO'dan sefer iptalleri

BUDO'dan yapılan açıklamaya göre, saat 08.00, 09.00 ve 11.30'daki Bursa (Mudanya)-İstanbul (Kabataş), 08.30, 10.45 ve 12.30'daki İstanbul (Kabataş)-Bursa (Mudanya) seferleri programdan kaldırıldı.

Ayrıca saat 09.30'daki Armutlu (İhlas)-İstanbul (Kabataş) seferi de aynı gerekçeyle iptal edildi.

Gökçeada-Kabatepe ve Geyikli-Bozcaada seferleri

Özellikle Kuzey Ege'de zaman zaman fırtınaya dönüşen rüzgar nedeniyle Gökçeada-Kabatepe ve Geyikli-Bozcaada hatlarında araba vapuru ve feribot seferleri iptal edildi.

Diğer hatlardaki seferler sürüyor.

Çanakkale Boğazı'nda deniz ulaşımı

Saatteki hızı zaman zaman 65 kilometreye ulaşan lodos nedeniyle Gelibolu-Lapseki hattında feribot seferleri durduruldu.

Çanakkale Boğazı'ndaki deniz ulaşımı, Çanakkale-Eceabat ve Çanakkale-Kilitbahir hattındaki seferlerle sürdürülüyor.

Fırtına nedeniyle Gökçeada-Kabatepe ve Geyikli-Bozcaada hatlarında araba vapuru ve feribot seferleri de iptal edilmişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS